Havarijné poistenie pre autá Honda

Logo Honda

Hondy sú spoľahlivé stroje, ktoré obstoja aj v tých najprísnejších motoristických testoch. Honda je srdcom pravý Japonec. Ctí si svojich blízkych a stará sa o ich bezpečnosť najlepšie, ako dokáže. 

  • prvé auto značky Honda bol pick-up T360 (1963)

  • prvým masovo predávaným autom značky Honda bola Honda S600, ktorú by sme dnes mohli označiť za „roadster”

  • honda Accord bolo prvé zahraničné auto vyrábané v USA

Vedeli ste o značke Honda, že…

...ako prvá vyrábala autá poháňané vodíkovým či hybridným motorom? 
Toto prvenstvo sa často mylne pripisuje konkurenčnej japonskej automobilovej značke Toyota. 
Tá síce mala to šťastie, že jej model Prius sa v USA dobre predával, nebol tam však prvý. V skutočnosti bolo prvé hybridné auto predávané na území USA značky Honda. 
To isté platí aj o vodíkových autách. Tie Honda vyrábala už pred viac než 10 rokmi

Bezpečnosť je Sensing

Vnímanie. Aj tak by sa dal preložiť názov inteligentného asistenčného a bezpečnostného systému, ktorým sa Honda stará o svoju posádku a ostatných účastníkov cestnej premávky. 

Systém vníma, skenuje, monitoruje, vyhodnocuje, informuje a reaguje. Je ako živý tvor, obsiahnutý v každom centimetri vašej Hondy. 

Dbá na to, aby ste vždy v bezpečí dorazili do vášho cieľa. Robí to viacerými spôsobmi, z ktorých niektoré sú vyslovene životne dôležité a iné sú skôr na spríjemnenie jazdy. 

Sensing monitoruje mŕtvy uhol. Keď sa v ňom objaví auto, varuje vás. Asistuje pri udržiavaní vozidla v jazdnom pruhu a nastavení tempomatu. 

Asi najväčšou zaujímavosťou je LaneWatch, kamera zabudovaná v zrkadle spolujazdca, ktorá zaznamenáva plochu cesty až 4 krát väčšiu než samotné zrkadlo. 

Porovnať havarijné poistenie

Bezpečnosť na cestách

46 % dopravných nehôd v roku 2020 na Slovensku bolo spôsobených nedbanlivosťou vodiča. Druhým najzastúpenejším faktorom vzniku dopravných nehôd bolo prekročenie povolenej rýchlosti (14 %).  Dodržujte so svojou Hondou stanovené predpisy a malými krokmi znižujte hrozivú štatistiku. Z celkového počtu 11 860 dopravných nehôd sa 893 skončilo ťažkými zraneniami a 224 smrťou. 

Ľahko zranených bolo až 4 469 účastníkov dopravných nehôd. Práve tento druh nehôd je záťažou po finančnej stránke, keďže dochádza k menšiemu alebo rozsiahlejšiemu poškodeniu majetku. Ak máte uzatvorené kasko, zvyšujete šancu na váš pokojný spánok. Kryje práve tie veci, ktoré bežne chýbajú v PZP.

Kasko

Kasko, inak havarijné poistenie, nie je zo zákona povinné. Je výlučne na vás, či sa rozhodnete kasko na svoju Hondu uzatvoriť. Treba však podotknúť, že neuzatvorením kaska sa vystavujete celému radu rizík. Najväčší význam má pri nových a hodnotných vozidlách

Cena kaska sa odvíja od toho, na aké okolnosti ho chcete uzatvoriť. Poistenie sa môže týkať krádeže, havárie, vandalizmu či živelnej udalosti. Priplatíte si za nadštandardnú výbavu

Porovnajte si ceny havarijných poistení a rozhodnite sa pre to najvýhodnejšie. 

Porovnať havarijné poistenie
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením