Havarijné poistenie pre autá Ford

Logo Ford

Spoločnosť Ford Motor Company v oslávi tento rok už svoje 118. narodeniny, čím sa zaraďuje k najstarším automobilkám na svete. Prečítajte si niekoľko zaujímavostí z histórie tejto značky.  

Zaujímavosti automobilky Ford 

Zakladateľ Henry Ford automobilku zviditeľnil predovšetkým pásovou výrobou áut a ich dostupnosťou širokej mase ľudí, ale aj novým prístupom k riadeniu ľudí. Tento zahŕňal napríklad zavedenie 8-hodinového pracovného času a trojzmennú prevádzku, ktorá sa uplatňuje dodnes.  

Spočítať ceny kaska

Takisto svojim robotníkom zdvojnásobil mzdu. Dôvodom bolo, že práca v pásovej výrobe bola veľmi monotónna a ubíjajúca a bolo jednoduchšie a lacnejšie si udržať zamestnancov zvýšením ceny práce než zaúčať stále nových ľudí. Týmto krokom si zároveň zabezpečil aj vyššiu predajnosť vlastných automobilov.  

Jedným z najpopulárnejších automobilov, ktoré preslávili automobilku Ford, je Ford Mustang. Vyrába sa od roku 1965. Ešte aj v súčasnosti je jedným z najpredávanejších športových kupé na svete. Mustang, ako už napovedá jeho názov, vytvoril triedu vozidiel zvaných “pony car”. Je charakteristická dlhou kapotou a krátkym zadným vekom kufra. Podľa údajov spoločnosti Ford o predaji vo svete sa Mustang v roku 2018 predával v 146 krajinách. Od roku 2015 sa na celom svete predalo vyše 500 000 vozidiel Mustang šiestej generácie, z toho viac ako 45 000 v Európe.  

Okrem nového Mustangu si môžu v súčasnosti zákazníci zaobstarať rôzne vozidlá značky Ford. Mimoriadne obľúbené sú napríklad rodinné autá S-Max a C-Max, mestské vozidlá Focus a Fiesta či SUV Kuga a Ranger.  

Havarijné poistenie Ford 

Obzeráte sa práve po najvýhodnejšom havarijnom poistení pre vaše vozidlo Ford? Jedným z riešení môže byť uzavretie kaska v poisťovni, v ktorej máte uzatvorené PZP pre vaše auto Ford. Poisťovne totiž spravidla ponúkajú výhodné balíky poistení.  

Ďalšou možnosťou je porovnať si ceny poistenia v rôznych poisťovniach. Môžete to urobiť veľmi jednoducho, ak využijete našu online kalkulačku.  

Spočítať ceny kaska

Určite ste si všimli, že ceny havarijného poistenia v jednotlivých poisťovniach sú rôzne. Okrem parametrov, ktoré zohľadňujú aj pri výpočte ceny PZP, do ceny havarijného poistenia totiž vstupujú aj ďalšie premenné - napríklad či má vaše vozidlo nadštandardnú výbavu, prípadne aj to, akým typom zabezpečenia disponuje.  

Vyberte si to najvhodnejšie havarijné poistenie a celý proces uzatvorenia môžete zrealizovať tiež jednoducho a rýchlo priamo cez internet.  

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením