Povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie pre autá Ford

Logo Ford

Kto by nepoznal značku Ford a jej legendárneho zakladateľa Henryho Forda, ktorý zmenil dejiny automobilizmu a jeho meno sa stalo synonymom pre úspešného obchodníka? Ford experimentoval s autami už predtým, ale Ford Motor Company založil až v roku 1903 v neskoršej mekke amerického automobilizmu, Detroite. Už v roku 1908 predstavil revolučný Model T, ktorého sa počas necelých 20 rokov výroby predalo neuveriteľných 15 miliónov kusov, a vďaka hromadnej pásovej výrobe bol cenovo dostupný pre široké vrstvy obyvateľstva. V roku 1928 vyšiel z výrobného pásu Model A a slávil podobný úspech. Do roku 1931 sa Modelu A aj napriek hospodárskej kríze predalo okolo 5 miliónov kusov.

Spočítať
ceny

Pod Ford Motor Company v tomto období spadali už aj menšie značky, ako Lincoln alebo Mercury, a výroba vozidiel v samotnom Forde sa diverzifikovala. Počas druhej svetovej vojny vyrábali Fordove továrne vojenskú techniku a po vojne boli predstavené populárne dodávky a pick-upy zo série F. A potom prišli kultové modely, ktoré rezonujú v ušiach každého automobilového fanúšika dodnes – T-Bird (1954), Mustang (1964) alebo GT40, ktorý v rokoch 1966 až 1969 štyrikrát po sebe vyhral populárnu dvadsaťštyrihodinovku v Le Mans. Medzi novšie modely sa radí Fiesta, Mondeo alebo Focus.


Ako získať PZP a havarijné poistenie pre Ford

Vidieť auto Ford na slovenských cestách nie je žiadne prekvapenie, spoločnosť veľmi úspešne prenikla aj na európsky trh. V prípade, že aj vy ste vlastníkom vozidla značky Ford, nezabudnite si uzavrieť povinné zmluvné poistenie. Určite sa vám zíde aj havarijné poistenie, ktoré ochráni vaše auto pred prípadnými škodami. Obe poistenia si najvýhodnejšie vyhľadáte v našej online kalkulačke. Nebudete tak za svoj Ford platiť viac, ako musíte. Uzavrite výhodné poistenie ešte dnes!

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením