Havarijné poistenie pre autá Fiat

Logo Fiat

Základy automobilového priemyslu v Európe sa spájajú s automobilkou Fiat. Jej vznik sa datuje na rok 1899 a viaže sa s talianskym mestom Turín.  

Unikátny od vzniku až po súčasnosť 

Akýmsi otcom automobilky Fiat je Dante Giacosa. Pôsobil ako hlavný inžinier a návrhár v rokoch 1905 - 1996. Navrhol mnohé modely, z ktorých do popredia vystupujú predovšetkým Fiat 600 a Fiat 500. Jeho nasledovníkom mal byť talentovaný syn talianskeho sochára Pio Manzu, ktorého zásluhou vznikol Fiat 127 vyrábaný od roku 1972. Jeho nástupcom bol Fiat Uno. Zaujímavosťou je paralelná výroba tohto modelu v Brazílii, ale s označením Fiat 147.  

Spočítať ceny kaska

Licencované vozidlá Fiat vyrábala aj kórejská automobilka Kia (model Fiat 124). Ďalšími krajinami historicky neodmysliteľne spätou s automobilmi Fiat sú Poľsko či Rusko. Fiat 125 sa stal poľským Fiatom a Fiat 124 zase Ladou.  

Zaujímavosťou je napríklad aj reklamná kampaň spoločnosti pri príležitosti 120. výročia založenia. Tvárami tejto kampane boli speváci Sting a Shaggy. Vytvorili exkluzívny playlist 120 piesní, ktorý na Apple Music oslavuje výročie tejto značky. Zahŕňajú skladby rôznych krajín či veku, ale aj soundtracky z najúspešnejších reklám značky Fiat. Rovnako si títo speváci zahrali aj hlavnú úlohu v reklame venovej modelom nového radu 500. 

Súčasné modely Fiat spĺňajú prísne kvalitatívne a bezpečnostné kritériá FCA (Fiat Chrysler Automobiles). Dostupné sú najnovšie modely radu Fiat 500 či Fiat Panda, Tipo a Concept Centoventi. Posledný zo spomenutých modelov je jedinečný v tom, že zákazník si automobil maximálne prispôsobuje svojim požiadavkám. Volí si individuálne typ či farbu strechy, nárazníky, kolesá či polep auta. Vzniká tým unikátny automobil, ktorý bude na cestách neprehliadnuteľný.  

Havarijné poistenie Fiat 

Ak vlastníte niektorý z modelov značky Fiat aj vy, určite by ste preň mali zvážiť aj uzatvorenie  havarijného poistenia. Asi už viete, že cena havarijného poistenia závisí od mnohých parametrov. Sú to najmä značka a model vozidla, rozsah poistného a tiež výška spoluúčasti. Premenných, ktoré poisťovne pri výpočte výšky poistného zohľadňujú, je však oveľa viac.  

Preto predtým, ako uzavriete havarijné poistenie pre vaše vozidlo Fiat, porovnajte si ponuky viacerých poisťovní. Najjednoduchším spôsobom je použitie online kalkulačky. Pomocou nej zistíte najvýhodnejšie havarijné poistenie. V porovnaní sú zahrnuté všetky aktuálne akcie, zľavy a bonusy jednotlivých poisťovní, ktoré sú práve aktuálne.  

Spočítať ceny kaska

Takéto poistenie môžete navyše online nielen porovnať, ale aj uzatvoriť. Celá transakcia totiž prebehne na diaľku.  

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením