Povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie pre autá Fiat

Logo Fiat

Prvopočiatky značky Fiat siahajú až do 19. storočia, čím sa radi medzi tie staršie automobilky. V roku 1899 založil v talianskom Turíne Giovanni Agnelli spoločnosť Fabricca Italiana di Automobili Torino, ktorá sa označovala skratkou F.I.A.T., neskôr jednoducho Fiat. Továreň v Turíne, ktorú spoločnosť dokončila v roku 1922, bola najväčšia v Európe. Nová značka už vtedy mala na európskom trhu silné postavenie, a to aj vďaka obľúbeným modelom 501, 505, 510, 519 či prvému štvormiestnemu vozidlu 509. Neskôr prišlo známe Topolino (myška), ktoré bolo najmenšie osobné auto na svete, a za 20 rokov sa ho vyrobilo pol milióna kusov.

Spočítať
ceny

V 50. rokoch firma expandovala do zahraničia - Južnej Afriky, Turecka alebo Južnej Ameriky. Rok 1957 je rokom uvedenia skutočnej legendy. Na trh sa dostal Fiat 500. Malé, kompaktné a cenovo dostupné auto pobláznilo Európu. Vyrobili sa ho takmer 4 milióny kusov. Na začiatku sedemdesiatych rokov sa v továrni v Sovietskom zväze pod dozorom Talianov zrodil upravený Fiat 124, ktorý získal názov LADA 2101, a pod prezývkou „žigulík“ bol populárny aj v Československu. Samotný Fiat sa neustále rozrastal, stal sa holdingovou spoločnosťou a do automobilovej časti získaval ďalšie známe značky, ako napríklad Alfa Romeo, Lancia alebo Ferrari. Ku konci storočia patrili medzi najobľúbenejšie modely značky Uno, Panda, alebo Punto. Aj dnes je Fiat uznávanou a rozšírenou značkou.


Ako získať PZP a havarijné poistenie pre Fiat

Autá Fiat sú obľúbené aj na Slovensku, na cestách ich môžete vidieť vysoký počet. Ak ste aj vy vlastníkom vozidla tejto talianskej značky, nezabudnite na povinné zmluvné poistenie, ktoré ochráni vašu peňaženku pred zaplatením prípadnej spôsobenej škody. Pre svoj Fiat si určite uzatvorte aj havarijné poistenie. Najvýhodnejšie poistenia nájdete v našej online kalkulačke, v ktorej si ich môžete hneď aj uzavrieť. Preto neváhajte a zabezpečte svoj Fiat pred každým nebezpečenstvom!

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Všetky poisťovne
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením