Havarijné poistenie pre autá Ferrari

Logo Ferrari

Ferrari je jedným jeden z najznámejších symbolov pre majstrovstvá sveta F1 a pre najrýchlejšie športové autá vo všeobecnosti. Sídli v talianskom meste Maranello a prekvapujúco je súčasťou koncernu Fiat. 

Len pre vyvolených 

Kúpiť si Ferrari nie je až také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. A nemáme teraz na mysli len finančné záležitosti, keďže predajné ceny týchto športových vozidiel dosahujú naozaj závratné sumy. Okrem toho, že disponujete dostatočným obnosom peňazí, splniť musíte aj iné podmienky. Ak by ste si chceli zadovážiť napr. exkluzívny model LaFerrari, musíte mať ešte päť ďalších iných áut značky Ferrari. Potom vás zaradia do zoznamu a až následne vyberajú. Niet sa čo čudovať, že na Slovensku máme iba jedného jediného vlastníka tohto superauta. 

Spočítať ceny kaska

Zaujímavosťou je aj to, že predajné ceny sa veľmi líšia v závislosti od krajiny, kde si auto chcete zadovážiť. Rozdiely môžu byť aj dvojnásobné.  

Pri závodných modeloch okruhového typu dokonca ani po splnení podmienok a zaplatení kúpnej ceny si nemôžete voz zaparkovať vo svojej garáži, ale zostáva u Ferrari. Majiteľ sa môže iba previesť po okruhu. Na oplátku sa mu o vozidlo kráľovsky postarajú.  

Koľko teda stoja autá Ferrari? Pri nových vozidlách si pripravte sumu od 200 000 eur vyššie. Pri ojazdených vozidlách rátajte so sumou od 80 000 eur. Na Slovensku oficiálneho distribútora Ferrari nenájdete, avšak zavítať môžete napríklad do susedného Česka, kde sa predávajú spoločne značky Ferrari a Maserati v Prahe. 

Havarijné poistenie Ferrari 

Zrejme už máte predstavu o tom, že luxusná cena Ferrari ovplyvní aj výšku ceny havarijného poistenia. Áno, je to tak. Pri nových vozidlách si na havarijné poistenie môžete v rozpočte vyčleniť niekoľko desiatok tisíc ročne. Toto poistenie sa vám samozrejme v prípade škodovej udalosti niekoľkonásobne vráti.  

Pri uzatváraní poistenia pre luxusné značky by ste však mali vedieť hneď niekoľko vecí. V prvom rade napríklad to, že čím drahšiu výbavu vaše Ferrari má, tým drahšiu poistku zaplatíte. Poisťovne totiž zohľadňujú nadštandardnú výbavu vozidla. Mimoriadne dôležitý je aj fakt, že ak ste si na Slovensko dali doviezť taký typ vozidla, aký sa tu nikdy nepredával, poisťovňa vám ho nepoistí, pretože nedokáže určiť novú cenu vozidla. A - ako sme už písali vyššie - Ferrari svoje zastúpenie na Slovensku nemá. 

Ak vás však zaujímajú ceny havarijného poistenia vozidiel alebo chcete vedieť, kde nájdete najkvalitnejšie havarijné poistenie, kliknite si na náš porovnávač havarijného poistenia.  

Spočítať ceny kaska
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením