Povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie pre autá Daewoo

Logo Daewoo

Korene juhokórejskej automobilky Daewoo síce siahajú hlboko do 20. storočia, pod značkou Daewoo však autá vyrábala len istú dobu. Založená bola v roku 1937 ako National Motor, neskôr, v roku 1962, bola premenovaná na Saenara Motor. Po odkúpení spoločnosťou Shinjin Industrial zmenila názov na Shinjin Motors, a o pár rokov, po ďalšej zmene majiteľa, bola premenovaná na Saehan Motor. Až v roku 1982, po odkúpení koncernom Daewoo Group, sa názov ustálil na Daewoo Motor Co.

Spočítať
ceny

Do roku 1996 boli všetky modely založené na modeloch General Motors. Spolupráca s GM sa skončila až v roku 1992. To o pár rokov viedlo k prvému automobilu vyrobenému stopercentne v rukách Daewoo, išlo o model Lanos. V roku 1998 bol predstavený model Matiz, ktorý sa stal jedným z najúspešnejších modelov značky. To už však spoločnosť Daewoo zápasila s problémami spôsobenými Ázijskou finančnou krízou, ktorá sa spustila v roku 1997. Daewoo Group sa svojej automobilovej divízie potrebovalo zbaviť, čo sa nakoniec podarilo, a Daewoo Motors Co. odkúpila americká automobilka General Motors.


Ako získať PZP a havarijné poistenie pre Daewoo

Vozidlá Daewoo sa dostali aj na Slovensko. Ak aj vy patríte medzi ich majiteľov, nezabudnite na uzatvorenie povinného zmluvného poistenia. Táto povinnosť vám vyplýva zo zákona, takže by ste na ňu nemali zabudnúť alebo ju ignorovať. Môžete si vybrať ľubovoľnú poisťovňu. Ich ponuky zoradené podľa ceny nájdete v našej online kalkulačke. Myslite aj na havarijné poistenie pre Daewoo, ktoré vám bude kryť chrbát v prípade poškodenia vášho vozidla v cestnej premávke, živlami alebo vandalmi. S výhodne uzatvorenými poisteniami sa jazdí bezstarostnejšie, preto neváhajte a zaobstarajte si ich čo najskôr!

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Všetky poisťovne
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením