Havarijné poistenie pre autá Daewoo

Logo Daewoo

Značka Daewoo patrila u nás ešte pred dvoma desaťročiami medzi najúspešnejšie. Po rebrandingu značky na Chevrolet však pomaly, ale iste upadá do zabudnutia.  

Pamätáte si modely značky Daewoo? 

Z dielne juhokórejskej automobilky vyšlo v priebehu histórie množstvo známych aj menej známych modelov. Prvým z nich bol model Daewoo LeMans z roku 1986, postavený na platforme Opel Kadett. Rok 1990 priniesol Daewoo Espero, ktorý bol vyrobený talianskymi konštruktérmi a z roku 1991 pochádza miniautíčko Daewoo Tico.  

Spočítať ceny kaska

Po osamostatnení automobilovej divízie Daewoo v roku 1992 vznikli modely Lanos, Nubira a Leganza. Rok 1998 patril zrodu snáď najznámejšieho modelu - Daewoo Matiz, ktorý vidíme na slovenských cestách dodnes. Krátko na to nasledovali modely Magnus a Rezzo.   

Po odkúpení automobilovej divízie Daewoo spoločnosťou General Motors v roku 2001 vznikli ešte kompaktný model Lacetti, Gentra, Tosca či SUV Winstorm. V Európe sa predávali napríklad modely Espero, Lanos, Leganza a Nubira. Od roku 2005 sa vozidlá v Európe predávali pod značkou Chevrolet, značka Daewoo zostala zachovaná len pre modely v Južnej Kórei a Vietname.  

Vozidlá automobilky sú však vo svete známe nielen pod značkou Chevrolet, ale aj Buick, Pontiac, Holden alebo Suzuki. Značka Daewoo, ako sa označovali vozidlá Daewoo po odkúpení spoločnosti GM, skončila v roku 2011. 

Havarijné poistenie Daewoo 

Keďže v prípade modelov značky Daewoo ide prevažne o staršie automobily, odpoveď na otázku, či sa oplatí uzavrieť havarijné poistenie, nie je jednoznačná. Vo všeobecnosti sa totiž uvádza, že havarijné poistenie sa oplatí uzavrieť do šiesteho roku veku vozidla. 

Čo sa vám však určite oplatí zvážiť, je uzatvorenie vybraných pripoistení k PZP pre autá Daewoo. Práve z dôvodu vyššieho veku vozidla môže byť dokonca balík pripoistení výhodnejší ako samotné havarijné poistenie. Sú to napríklad pripoistenie čelného skla, stretu so zverou, živelnej udalosti, úrazu vodiča a posádky a ďalšie.  

Ak však havarijné poistenie zvažujete, určite vám odporúčame porovnať si poistné produkty viacerých poisťovní. Tie sa totiž môžu značne odlišovať nielen v cene, ale aj v iných poistných podmienkach. Takýmto spôsobom jednoducho zistíte, ktorá poisťovňa vám ponúkne najvhodnejšie havarijné poistenie pre vaše vozidlo Daewoo.  

Spočítať ceny kaska

Aby bolo havarijné poistenie kvalitné, malo by pokryť všetky dôležité riziká, akými sú havária, krádež, živel a vandalizmus. Štandardom sú aj asistenčné služby.  

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7