Havarijné poistenie pre autá Citroën

Logo Citroen

Automobilka Citroën predstavila počas svojej, viac ako storočnej histórie desiatky modelov rôznych kategórií. Vybrali sme pre vás najobľúbenejšie z nich, ktoré sa v portfóliu značky nachádzajú dodnes.  

Spočítať ceny kaska

Najobľúbenejšie modely Citroën 

  • Citroën C1

Najmenší model značky Citroën patrí svojimi rozmermi k najkompaktnejším viacúčelovým mestským vozidlám na trhu. Toto mestské vozidlo má však nielen štýlový dizajn, ale je zároveň aj veľmi ergonomické.  

  • Citroën C3

Patrí medzi najžiadanejšie modely značky Citroën. Toto mestské vozidlo vyrába automobilka už od roku 2002. O obľúbenosti modelu svedčí aj fakt, že tento malý hatchback je štvrtým najpredávanejším autom segmentu B v Európe a patrí aj medzi najpredávanejšie modely na Slovensku. Čoraz obľúbenejšou sa stáva aj jeho SUV verzia, C3 Aircross. 

  • Citroën Berlingo

Známy zástupca úžitkových modelov vznikol v 90. rokoch minulého storočia, konkrétne v roku 1996. Citroën Berlingo je dlhodobo druhým najpredávanejším modelom značky. Patrí totiž medzi najlepšie riešenia pre podnikateľov, ale zároveň je kompromisom medzi rodinným a úžitkovým vozidlom.  

Pri menovaní najobľúbenejších modelov samozrejme nesmieme zabudnúť ani na modelové rady C4 a C5, priestranný a elegantný sedan C-Elysée či úžitkové modely Jumpy a Jumper.  

Medzi očakávané budúce modely patria elektrické verzie vozidiel, predovšetkým Citroën ë-SpaceTourer, ktorý má všetky vlastnosti vozidla SpaceTourer čoskoro dostupné vo verzii so 100 % elektrickým pohonom a tiež Citroën ë-Jumpy, teda celý produktový rad Jumpy dostupný v 100 % elektrickom režime. 

Havarijné poistenie Citroën 

Ako určite viete, havarijné poistenie je na rozdiel od povinného zmluvného poistenia dobrovoľné. Závisí teda len od vášho rozhodnutia, či sa ho rozhodnete uzavrieť.  

My vám však toto poistenie určite odporúčame. Prečo? PZP vám totiž v prípade nehody nemusí stačiť. Ak by došlo k nehode, z PZP sa uhradí škoda len na druhom aute a opravu toho svojho si budete financovať z vlastného vrecka. Ak uzavriete aj havarijné poistenie, z neho vám bude vyplatené poistné plnenie nielen v prípade havárie, ale aj krádeže, vandalizmu alebo škody spôsobenej živelnou udalosťou. 

Ak si chcete preveriť, ktorý z produktov havarijného poistenia je najvhodnejší pre vás, začnite porovnaním produktov havarijného poistenia jednotlivých poisťovní.  

Spočítať ceny kaska

Samozrejme nemusíte zostať len pri porovnávaní. V procese uzatvorenia poistenia môžete pokračovať cez internet aj ďalej. Všetky procesy prebehnú na diaľku a poistná zmluva vám bude doručená poštou.  

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením