Povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie pre autá Chrysler

Logo Chrysler

Spoločnosť Chrysler Corporation vznikla v roku 1925 reorganizáciou Maxwell Motor Company. Za celým procesom stál Walter Chrysler, ktorý pôsobil v MMC už skôr. Preto aj prvé auto pod značkou Chrysler prišlo na trh už v roku 1924. Bol to model Chrysler 70. Tento automobil zožal značný úspech, bol totiž na výbornej technickej úrovni a jeho cena bola viac ako priaznivá. Počas celej svojej histórie boli autá značky Chrysler technologicky na vysokej úrovni. Automobilka prišla aj s niektorými inováciami, ktoré sa uchytili v autách po celom svete - napríklad karburátorový filter, olejový filter alebo kolesá s vyvýšenými okrajmi proti skĺznutiu vyfúknutej pneumatiky.

Spočítať
ceny

V súlade s modelom, ktorý razil aj General Motors, automobilka Chrysler Corporation vyrábala aj autá pod inými značkami. Medzi tie známejšie patrí Plymouth a Dodge. Neskôr, v 50. rokoch, pribudla značka Imperial, ktorá bola pôvodne len modelovou sériou Chrysleru. Od 80. rokov vlastnil Chrysler aj značku Jeep. V roku 1998 sa spoločnosť spojila s nemeckým výrobcom áut Daimler-Benz, ale toto partnerstvo vydržalo len pár rokov. Kríza v roku 2008 Chrysler ťažko postihla a po sérii predajov patrí v súčasnosti väčšinový podiel automobilke Fiat.


Ako získať PZP a havarijné poistenie pre Chrysler

Ak vlastníte auto značky Chrysler, vzťahuje sa na vás povinnosť uzavrieť povinné zmluvné poistenie. Najvýhodnejšie poistenie nájdete pomocou online kalkulačky, ktorá vám vyhľadá všetky relevantné ponuky. Na vás ostane vybrať si tú, ktorá vám vyhovuje. Nezabudnite ani na havarijné poistenie. To zabezpečí vašu peňaženku pred prípadnými škodami, ktoré na aute vzniknú. Havarijné poistenie pre Chrysler nájdete takisto prostredníctvom online kalkulačky. Uzatvorte si obe poistenie výhodne a jazdite so svojim Chryslerom bez starostí!

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Všetky poisťovne
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením