Havarijné poistenie pre autá Bugatti

Logo Bugatti

Značke Bugatti dnes medzi luxusnými automobilmi patrí nespochybniteľné prvenstvo. Poznáte najslávnejšie modely značky Bugatti? Pozrite sa s nami do jej histórie i súčasnosti.  

Najslávnejšie modely Bugatti 

Model Bugatti 35A vyrábala francúzska automobilka Bugatti v rokoch 1925 až 1929. Jazdci na tomto vozidle vyhrali viac ako tisícku pretekov a zaznamenala desiatky rekordov. Bugatti 35A mal výkon 90 koní a maximálnu rýchlosť až 170 km/h. Z tohto modelu bolo vyrobených 139 kusov.  

Spočítať ceny kaska

V roku 1927 vznikla limuzína Bugatti Royale považovaná za najluxusnejšie a najdrahšie auto všetkých čias. S výkonom 300 koní dosahovala rýchlosť 200 km/h. Z tohto modelu sa vyrobilo len sedem kusov. Za ešte vzácnejší sa považuje model Bugatti 57 SC Atlante, z ktorého sa vyrobili len tri kusy. 

V rámci novej histórie zažiarilo Bugatti v roku 1991, a to modelom EB 110, ktoré dosahovalo rýchlosť 340 km/h. Vyrobených bolo len 126 kusov.  

V roku 2005 automobilka priviedla na svet legendárny Bugatti Veyron. Tento model bol v tom čase najrýchlejším sériovo vyrábaným automobilom vôbec a dosahoval rýchlosť až 407 km/h, ktorá sa postupom času zvýšila na 437 km/h. Cena základnej verzie sa začínala na sume 1 milión eur, avšak rozličné edície túto cenu ešte niekoľkonásobne prekonali.   

Jeho nástupcom sa stal Bugatti Chiron z roku 2016. Predpokladaná maximálna rýchlosť je cez 465 km/h, z bezpečnostných dôvodov je však obmedzená “len” na 420 km/h. V roku 2019 automobilka predstavila v Ženeve najdrahšie auto sveta - La Voiture Noire (v preklade “čierne auto”), ktorého cena sa vyšplhala na neuveriteľných 16,8 milióna eur.  

Havarijné poistenie Bugatti 

Hoci PZP pre vozidlá značky Bugatti nemusí byť vôbec vysoké, určite rátajte s tým, že si priplatíte v prípade havarijného poistenia. Jeho výška zodpovedá cene, ktorú za túto luxusnú značku zaplatíte. Napríklad v prípade modelu Bugatti Veyron sa jeho cena dokáže vyšplhať do výšky niekoľko desiatok tisíc eur ročne.  

Špecialitou havarijného poistenia je, že vozidlá sa poisťujú na novú cenu - teda na takú, za akú sa auto predávalo ako nové v danom roku. Ďalšia vec, ktorá vás môže v prípade luxusných značiek ako Bugatti prekvapiť, je skutočnosť, že vozidlá, ktoré sa na Slovensku nikdy nepredávali, sa nedajú poistiť, pretože poisťovňa nedokáže stanoviť novú cenu vozidla. Svoje zastúpenie na Slovensku nemá ani značka Bugatti.  

Ak vás však zaujímajú ceny havarijného poistenia vozidiel, kliknite si na náš porovnávač havarijného poistenia, ktorý vám vypočíta výšku poistenia online.  

Spočítať ceny kaska
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením