Povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie pre autá značky Bentley

Logo Bentley

Bentley je britská značka, ktorá sa preslávila najmä svojimi luxusnými automobilmi a SUV vozidlami. Založil ju v roku 1919 W. O. Bentley v Cricklewoode na severe Londýna. Nástup značky bol raketový. Už o päť rokov neskôr, v roku 1924,  vyhral pretekár s automobilom Bentley 24 hodinové preteky v Le Mans. Tento úspech sa značke podarilo zopakovať ešte štyrikrát – v rokoch 1927, 1928, 1929 a 1930. Potom sa spoločnosť z pretekov stiahla, argumentujúc, že sa toho o rýchlosti a spoľahlivosti už naučila dosť.

Spočítať
ceny

Hospodárska kríza sa značky dotkla tak výrazne, že ju pred zánikom muselo zachrániť prevzatie spoločnosťou Rolls-Royce. Ako súčasť Rolls-Roycu značka prežívala dlhé desaťročia. Do problémov sa nakoniec dostal aj Rolls-Royce, ktorý v roku 1998 prešiel pod BMW. Značka Bentley sa stala majetkom skupiny Volkswagen AG. Tá do nej investovala nemalé peniaze a podarilo sa jej obnoviť zašlý lesk značky Bentley. Pomohli k tomu nové modely, ako napríklad Bentley State Limousine, vyrobený pre britskú kráľovnú, alebo Bentley Continental GT či Bentley Azure.


Ako získať PZP a havarijné poistenie pre autá Bentley

Majitelia vozidiel Bentley, rovnako ako ostatných značiek, sú podľa zákona povinní uzavrieť povinné zmluvné poistenie. Havarijné poistenie je síce dobrovoľné, ale luxusná značka, akou Bentley bezpochyby je, si ho doslova vyžaduje. Využite online kalkulačku na porovnanie jednotlivých ponúk PZP aj havarijného poistenia. Takýmto spôsobom ušetríte nielen peniaze, ale aj čas. Porovnajte si jednotlivé ponuky a uzatvorte tie najvýhodnejšie poistenia pre vaše auto Bentley.

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Všetky poisťovne
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením