Havarijné poistenie pre autá Audi

Logo Audi

Nezameniteľné štyri kruhy na prednej maske patria známej značke Audi. Jej história je veľmi bohatá a rovnako bohaté je aj portfólio modelov tejto prémiovej značky. 

Niekoľko míľnikov z histórie 

História Audi siaha až do roku 1899, kedy sa August Horch, pôvodne riaditeľ konštrukcie motorov vo firme Benz, rozhodol konštruovať automobily pod vlastným menom. Zo spoločnosti Horch & Cie však v roku 1909 odišiel, aby si o rok neskôr založil firmu s názvom Audi Automobilwerke GmbH Zwickau.

Spočítať ceny kaska

Prvým modelom spoločnosti sa stalo Audi Typ A, nasledované modelom Audi Typ B. Najväčší úspech však zožal Typ C z roku 1912, ktorý sa trikrát po sebe stal víťazom Alpského rallye. Nasledovalo Audi Typ K v roku 1922, ktoré bolo prvým veľkosériovo vyrábaným vozidlom nemeckej produkcie. 

V dôsledku hospodárskej krízy sa potom v roku 1932 spoločnosť Audi stala spolu s automobilkami DKW, Horch a Wanderer súčasťou spoločnosti Auto Union. Toto spojenie symbolizovalo aj spojenie štyroch kruhov, ktoré je dodnes symbolom Audi. To znamená koniec pre pôvodné Audi. Avšak v roku 1965 sa začína jeho nová, moderná éra. 

Spočítať ceny kaska

Moderná éra Audi 

V polovici 60. rokov sa automobilka dostala do rúk spoločnosti Volkswagen. A práve nový majiteľ sa rozhodol vsadiť na značku Audi. V roku 1965 tak prišiel na svet model Audi. Mimoriadne dôležité pre vývoj značky sú však 80. roky, kedy značka vstúpila do sveta rallye a stala sa primárne športovým autom. Punc luxusu, ktorý si udržuje dodnes, získal až v 90. rokoch.   

Dnes je Audi prémiovou značkou v portfóliu skupiny Volkswagen Group, do ktorej okrem Audi patria napríklad aj automobilky Volkswagen, Porsche, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Seat či Škoda. Vozidlá Audi vznikajú nielen v Nemecku, ale aj na Slovensku, v Maďarsku, Belgicku, Španielsku, Číne, Indii i Mexiku. 

Havarijné poistenie Audi 

Vďaka svojim vlastnostiam si značka získala množstvo verných zákazníkov. Patríte k nim aj vy? Keďže ide o prémiovú značku, mali by ste sa snažiť o to, aby ste jeho hodnotu čím najlepšie ochránili. Riešením je vhodné havarijné poistenie.

Ak si vyberáte spomedzi viacerých ponúk poisťovní, neberte do úvahy len samotnú cenu. Zvažujte tiež iné faktory, ku ktorým patrí napríklad výška spoluúčasti či krytie rizík. Štandardom sú aj asistenčné služby. 

Pred uzavretím havarijného poistenia si teda dôsledne si preštudujte podmienky jednotlivých poisťovní. Porovnať si ich môžete aj online, prostredníctvom našej online kalkulačky.  

Spočítať ceny kaska
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením