Havarijné poistenie pre autá Aston Martin

Logo Aston Martin

Ste fanúšikom Jamesa Bonda? Potom iste viete, že práve vozidlá Aston Martin sa objavili až v dvanástich filmoch o tomto britskom agentovi. To však samozrejme nie je všetko. Aston Martin je špecialista na športové automobily a mieri aj do F1.

Aston Martin - špecialista na športiaky 

Aston Martin je automobilka s viac ako storočnou históriou. Od počiatku sa špecializovala predovšetkým na výrobu športových automobilov. Prvé vozidlo, ktoré bolo skonštruované na závodné účely, uzrelo svetlo sveta ešte v roku 1915 a dostalo pomenovanie podľa súťažného závodu pri meste Aston Clinton a závodníka Lionela Martina, ktorý bol zároveň aj jedným z dvojice konštruktérov. Tak vznikol názov značky Aston Martin.

Spočítať ceny kaska

Po druhej svetovej vojne sa automobilka zamerala aj na výrobu osobných automobilov. Prvým výrazným úspechom bol model DB2, ktorý nesie v mene iniciály vtedajšieho majiteľa Davida Browna. Svetovú slávu však získal modelom DB5, ktorý sa stal služobným vozidlom Jamesa Bonda vo filme Goldfinger.

Okrem dvojmiestnych športových automobilov Aston Martin predstavil aj ďalšie modely, vrátane modelového radu SUV DBX. Okrem neho patria k súčasným modelom značky aj modely DB11, DBS Superleggera, DBX, Vantage a Valkyrie.  

A konečne, Aston Martin v roku 2021 oficiálne vstupuje aj do F1, kde bude mať vlastný tím. Hoci vo Formule 1 pôsobí už niekoľko rokov, doteraz vystupoval ako partner Red Bullu. Doterajšie partnerstvo s Red Bull Racing nahradí vlastná stajňa a dnešný Racing Point sa premenuje na Aston Martin Racing. 

Spočítať ceny kaska

Havarijné poistenie Aston Martin 

Ak ste hrdým majiteľom niektorého z výnimočných kúskov Aston Martin aj vy, zrejme vás neprekvapí, že s luxusnou cenou ide ruka v ruke aj vysoká cena havarijného poistenia. Bez neho to však v prípade takého drahého vozidla zrejme nepôjde, ak chcete jeho hodnotu ochrániť.  

Existuje však niekoľko dôležitých vecí, s ktorými by ste pri uzatváraní havarijného poistenia mali rátať. Predovšetkým, že poisťovne zohľadňujú nadštandardnú výbavu vozidla - čím drahšiu výbavu váš Aston Martin má, tým drahšiu poistku zaplatíte. A na čo by ste si mali dať zvlášť pozor, je fakt, že ak ste si dali doviezť na Slovensko taký typ vozidla, aký sa na Slovensku nikdy nepredával, poisťovňa vám ho nepoistí. Nedokáže totiž určiť novú cenu vozidla. 

V každom prípade bude len a len užitočné, ak si pred samotným poistením vášho Aston Martina porovnáte ceny a podmienky havarijného poistenia jednotlivých poisťovní. Ide to našťastie veľmi jednoducho - použitím našej online kalkulačky.   

Spočítať ceny kaska
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením