Havarijné poistenie pre autá Alfa Romeo

Logo Alfa Romeo

V roku 2020 oslávila automobilka Alfa Romeo už svoje 110. narodeniny. Dá sa povedať, že jej história je plná emócií a najmä pretekárskej vášne.   

Alfa Romeo - z histórie značky 

Prvý model, ktorý vyšiel z dielne automobilky, bol ešte v roku 1910 model 24 HP so 4-litrovým motorom, ktorý dosahoval rýchlosť až 100 km/h. O jeho vznik sa zaslúžil už vtedy známy konštruktér Giuseppe Merosi. Z jeho dielne neskôr vyšli aj ďalšie modely s výkonom až do 60 koní.  

Spočítať ceny kaska

Hneď od začiatku vstúpila Alfa do automobilového športu, kde žala početné úspechy vo svetových pohároch vrátane legendárnej F1. Hoci od počiatku boli vozidlá Alfa Romeo skôr autá pre vyvolených, v priebehu histórie vsadila značka aj na výrobu ľudovejších modelov. Začalo sa to v roku 1950 výrobou legendárnej Giulietty - menšieho a lacnejšieho modelu, ktorý bol však výkonom a jazdnými vlastnosťami bezkonkurenčný.  

V priebehu histórie vyprodukovala Alfa Romeo množstvo viac či menej známych modelov, ktoré však spájajú rovnaké vlastnosti - dokonalý taliansky dizajn, čisté tvary a úžasná jazdná dynamika.  

Giulia GTA k narodeninám 

Pri príležitosti svojich 110. narodenín oživila značka Alfa Romeo označenie GTA (Gran Turismo Alleggerita), a to prostredníctvom špeciálnej verzie sedanu Giulia. V rámci portfólia modelov značky získal ešte významnejšie postavenie ako doterajší vrchol známy pod označením Quadrifoglio, ktorý je charakteristický úžasnými športovými vlastnosťami.  

K tomuto kúsku sa však dostanú len vyvolení. Alfa Romeo totiž ohlásila limitovanú sériu len 500 kusov. Za tento výnimočný kúsok zaplatia záujemcovia šesťcifernú sumu.  

Havarijné poistenie Alfa Romeo 

Áno. Päť- aj šesťciferné sumy - to sú ceny, o ktorých sa bavíme, keď hovoríme o kúpnej cene luxusnejších modelov tejto značky. Vzhľadom na vysokú nadobúdaciu cenu je len logické, že majiteľ by sa mal snažiť hodnotu tohto vzácneho kúsku čím najlepšie ochrániť. Najlepšie prostredníctvom kvalitného havarijného poistenia

Existuje pár vecí, ktoré vás v prípade poistenia vašej Alfa Romeo môžu prekvapiť - predovšetkým ak vlastníte luxusnejšie modely tejto značky. Napríklad poistka bude o to drahšia, čím je výbava vašej Alfy luxusnejšia. Prípadne ak ste si dali doviezť na Slovensko taký model vozidla Alfa Romeo, ktorý sa na Slovensku nikdy nepredával, poisťovňa vám ho nepoistí. Nedokáže totiž určiť novú cenu vozidla.   

Určite teda bude užitočné, ak si pred samotným uzavretím poistenia vašej Alfy Romeo porovnáte ceny a podmienky poistenia jednotlivých poisťovní. Dá sa to veľmi jednoducho - použitím našej online kalkulačky.   

Spočítať ceny kaska
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením