Dá sa uložiť registračná značka do depozitu?

28. február

Mnoho vodičov o tejto možnosti nevie, ale ak svoje auto nebudete dlhodobejšie využívať, či už napríklad z dôvodu nejakej dlhej zahraničnej cesty, stáže alebo pobytu, môžete ho dočasne vyradiť z evidencie, dať ho prakticky do depozitu.

Čítať celé...


Kedy vypovedať alebo zrušiť havarijnú poistku?

24. február

Neustále zmeny na trhu v oblasti havarijného poistenia spôsobujú, že mnohí vodiči prehodnocujú svoje predchádzajúce rozhodnutia. Porovnávajú jednotlivé ponuky slovenských poisťovní a zisťujú, kde by mohli za rovnaké, prípadne ešte lepšie služby platiť menej. Vypovedanie starej havarijnej poistky síce nie je náročné, no je dôležité držať sa niekoľkých krokov, aby ste si celý proces zbytočne neskomplikovali.

Čítať celé...


Kúpa ojazdeného auta: Ako postupovať?

17. február

Limitované finančné prostriedky nás často nútia kúpiť si namiesto nového auta staršie. Nákup ojazdeného vozidla môže byť, samozrejme, dobrou voľbou. Viete však, akým záležitostiam by ste mali venovať mimoriadnu pozornosť? To vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch. A pridáme aj postup pri prepise auta na dopravnom inšpektoráte.

Čítať celé...


Tipy na jarnú dovolenku s deťmi

9. február

Jarné prázdniny sú ako stvorené na spoznávanie krásnych kútov Slovenska. Premýšľate, kam by ste vyrazili tento rok alebo len hľadáte inšpiráciu na predĺžený víkend? Pripravili sme pre vás niekoľko praktických tipov, ktoré sa vám určite zídu.

Čítať celé...


Chystáte sa na Erasmus? Nezabudnite na cestovné poistenie

5. február

Program Erasmus rozhodne patrí k najlepším životným skúsenostiam každého študenta. Je nielen bránou do zahraničia, ale aj k inému typu vzdelania. Ak aj vy patríte k študentom, ktorí zvažujú študijný pobyt cez Erasmus, určite si túto príležitosť nenechajte ujsť. A na cestu si pribaľte kvalitné cestovné poistenie.

Čítať celé...