Novinky v PZP a havarijnom poistení v roku 2023

31. január

PZP a havarijné poistenie si prešli niekoľkými zmenami, ktoré ovplyvnia všetkých motoristov. Na čo si v roku 2023 dávať pozor? Pripravili sme pre vás prehľad noviniek PZP, ktoré sa nedávno dostali do platnosti, alebo sa tak má stať v nasledujúcich mesiacoch.

Čítať celé...


Povinná výbava auta v roku 2023: Máte všetko?

27. január

Pri otázke povinnej výbavy mnohí vodiči len pokrčia ramenami a spoliehajú sa na to, že lekárnička je všetko, čo im v aute bude stačiť. Povinnú výbavu však určuje zákon a je podstatne bohatšia. Požiadavky na ňu sa dokonca odlišujú aj v jednotlivých štátoch. Preto si preverte, či vám pri cestách po Slovensku i do zahraničia v aute naozaj nič nechýba.

Čítať celé...


Ako vám na dovolenke pomôže cestovné poistenie?

21. január

Chystáte sa vycestovať? Ak áno, určite sa nezabudnite poistiť. Nezáleží na tom, aký je účel vašej cesty, vždy na vás číha nejaké riziko. Spoliehať sa na to, že vaša dovolenka alebo služobná cesta je len krátka, by bolo veľmi nezodpovedné. Ak ste sa nikdy predtým o túto problematiku nezaujímali, môže vás prekvapiť bohatá ponuka a konkurencia na poisťovníckom trhu. Nestraťte hlavu a vyťažte z tejto situácie maximum. Využite porovnanie cestovného poistenia, vďaka ktorému si nájdete ponuku ako šitú na mieru.

Čítať celé...


Môže pri poruche auta pomôcť havarijné poistenie? 

15. január

Keď vaše auto vypovedalo poslušnosť, nie je to vaša vina ani nikoho iného. Porucha auta totiž nie je poistná udalosť z pohľadu povinného zmluvného poistenia ani z pohľadu havarijného poistenia. No v mnohých prípadoch môže byť havarijná poistka možnosťou, ako sa z nelichotivej situácie dostať rýchlo a lacno.

Čítať celé...


Najobľúbenejšie pripoistenia k PZP

12. január

K povinnému zmluvnému poisteniu poskytujú poisťovne rôzne pripoistenia. Ich kombináciou si pre svoje vozidlo zabezpečíte krytie voči rizikám, ktoré je porovnateľné s havarijným poistením. Dnes vám predstavíme niekoľko najobľúbenejších pripoistení k PZP.

Čítať celé...


Alkohol na svahu vás môže vyjsť draho. Zasiahne vašu peňaženku i zdravie

7. január

Patríte k lyžiarom, ktorí si lyžovačku nevedia predstaviť bez vareného vína alebo pohárika na posilnenie? Nerobíte dobre. Alkohol pôsobí na horách ešte silnejšie, ovplyvňuje vaše reakcie a často môže byť príčinou vážnej nehody. Zároveň patrí aj k najčastejším výlukám z poistenia.

Čítať celé...


Novinky v evidencii vozidiel: Nový formát značiek a EČV viazané na vozidlo

2. január

1. januára 2023 vstúpila do platnosti novela zákona o cestnej premávke. Tá okrem iného priniesla zmeny v oblasti evidenčných čísel vozidiel, konkrétne celoslovenské evidenčné čísla bez označenia okresu a tiež prenositeľnosť značky.

Čítať celé...