Ako ukončiť nevýhodné PZP a vybrať si nové?

27. september

Zistili ste, že vám súčasné povinné zmluvné poistenie nevyhovuje a chceli by ste ho zmeniť? Dobrou správou je, že vypovedanie zmluvy a uzatvorenie novej nie je vôbec komplikované. Ešte predtým, ako si však zvolíte nové poistenie, musíte si ponuky jednotlivých poisťovní porovnať, aby ste si vybrali správne. Ako ukončiť nevýhodné PZP a uzatvoriť novú zmluvu? Máme pre vás odpovede.

Čítať celé...


Poistenie storno poplatkov. Čo to je a kedy je potrebné?

22. september

Predstavte si situáciu, že máte zaplatenú dovolenku alebo iný pobyt, ale vycestovať z nejakého dôvodu nemôžete. Zrušenie zájazdu či letenky vás však môže vyjsť draho. Avšak len za predpokladu, že nemáte poistenie storno poplatkov. Čo poistenie storna znamená a ako vám môže pomôcť?

Čítať celé...


Omeškali ste s platbou poistného? Toto vám hrozí

17. september

Omeškanie pri platbe poistného nie je to najhoršie, čo sa vám v živote môže stať. Platí to najmä v dvoch prípadoch. Ak stihnete zaplatiť dodatočne a zároveň sa vám počas doby, keď nemáte zaplatené poistenie, nič nestane.

Čítať celé...


Pripravte na vyššie pokuty za rýchlosť a telefonovanie

12. september

V auguste 2022 vstúpila do platnosti novela zákona o cestnej premávke. Okrem iných zmien prináša vodičom aj vyššie pokuty za rýchlosť a telefonovanie za volantom. O aké sprísnenie sankcií teda ide?

Čítať celé...


Povinné zmluvné poistenie motocykla

9. september

Rovnako ako majitelia automobilov, aj majitelia motoriek potrebujú povinné zmluvné poistenie. Na rozdiel od majiteľov štvorkolesových dopravných prostriedkov majú motorkári pri PZP často výhodu nižšej ceny. Navyše poisťovne začali už aj pri motorkách ponúkať možnosť pripoistiť si niektoré riziká k PZP. Pozrite si, ako na PZP motocykla rýchlo a výhodne.

Čítať celé...


Ako postupovať pri poistnej udalosti? Návod krok po kroku

5. september

Poistné udalosti, ako napríklad dopravné nehody, sú nepríjemnou zhodou okolností, ktoré neobchádzajú nikoho. Nikdy neviete, kedy sa môžete dostať do kolízie buď z vlastnej nepozornosti, alebo z dôvodu nepozornosti druhého vodiča. Dobrou správou však je, že keď máte poistenie, škody na svojom majetku či majetku druhej osoby nemusíte platiť zo svojho. Ako postupovať v prípade poistnej udalosti a na čo nezabudnúť?

Čítať celé...