Mali ste dopravnú nehodu? Čo treba urobiť ako prvé?

31. máj

Prišlo k najhoršiemu a nastala dopravná nehoda. Kolízii sa chce každý vyhnúť, no keď nastane, je dobré byť pripravený. Vedieť, ako v krízovej situácii konať, môže v mnohých prípadoch znížiť stres aj následky.

Čítať celé...


Kam na výlet na Slovensku?

27. máj

Slnečné lúče za oknami lákajú na túry a výlety. Aj vy máte chuť obuť si túlavé topánky a vybrať sa za zážitkami, ale nejako neviete, ktorým smerom? Máme pre vás inšpiráciu! Zosumarizovali sme niekoľko lákavých tipov na výletné ciele, ktoré rozhodne stoja za to. Chystáte sa na výlet s malým dieťaťom, so znudeným pubertiakom, v partii dospelých alebo len tak osamote? Z našej ponuky si zaručene vyberiete. Ak si kladiete otázku, kam na výlet na Slovensku, máme pre vás odpoveď.

Čítať celé...


Pozor na tieto nové dopravné značky a značenia

24. máj

Od minulého roku začali pribúdať na cestách nové dopravné značky a značenia. Mení sa ich tvar, symbol a niekedy aj význam. Okrem toho sa ale sprísnili aj niektoré zákazy. Jedným z nich je používanie telefónu za volantom. Chcete vedieť, aké zmeny vás čakajú v cestnej premávke? Prečítajte si náš článok.

Čítať celé...


Ako nabiť autobatériu?

21. máj

Máte problém so štartovaním a predpokladáte, že za to môže autobatéria? Nemusíte hneď robiť unáhlené závery a kupovať novú. Možno ju stačí len nabiť. Viete však, ako správne nabiť autobatériu a aké úkony treba predtým urobiť? Povieme si o tom v našom článku.

Čítať celé...


Kam dnes na výlet? Prinášame tipy na výlety, kam môžete ihneď vyraziť

18. máj

Ortuť na teplomere sa konečne vyšplhala na prijateľné hodnoty a slnečné lúče priam lákajú obuť si túlavé topánky. Ale kam vyraziť? Do prírody, za pamiatkami, k vode alebo za atrakciami? To je ako naschvál! Slovensko je obzvlášť bohaté na zaujímavé výletné miesta, ale keď práve máte čas, zrazu neviete, čo si vybrať. Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi na výlet. Ručíme vám za to, že zážitky na týchto miestach budú nezabudnuteľné.

Čítať celé...


Overenie km: Ako u ojazdeného auta spoznať, že je stočený tachometer

13. máj

Kúpa nového automobilu je pre mnohých veľkou investíciou, preto je často riešením staršie ojazdené vozidlo. V ich prípade však už nie sú záruky, že všetko bude fungovať tak, ako má. Najväčším problémom pri ojazdených autách sú najmä stočené kilometre. Ako si ich preveriť a nenaletieť podvodníkom? Povieme si o tom v našom článku.

Čítať celé...


Poistenia pre vozidlo: Aké by ste mali mať?

9. máj

Okrem nutnosti uzatvoriť PZP má vodič vždy na výber, akým poistením svoje auto ochráni. Pred rozhodnutím je však vhodné poznať rôznorodé parametre a možnosti ochrany. Potom je už len na vás, aké postenie vzhľadom na cenu a krytie si vyberiete. V rýchlom porovnaní je vždy vhodné používať internetové porovnávače a kalkulačky.

Čítať celé...


Alkohol skrýva riziko nielen dopravnej nehody

4. máj

Hoci na Slovensku platí na cestách nulová tolerancia alkoholu, stále nie je nič výnimočné, že si vodiči doprajú pohárik aj pred šoférovaním. Alkohol pritom spôsobuje stratu koncentrácie, čo je predovšetkým pri vedení vozidla mimoriadne nebezpečné. Pokuta však nie je to jediné, čo vám pri jazde pod vplyvom hrozí.

Čítať celé...