Povinná výbava pre motocykle

28. marec

Rovnako ako autu, ani motocyklu nesmie chýbať povinná výbava. Jej zloženie sa, samozrejme, líši. Základ predstavujú doklady, prilba a platné povinné zmluvné poistenie. Plánujete si kúpiť alebo už máte malú či veľkú motorku? V tom prípade myslite na niekoľko pravidiel, ktoré je nutné dodržať. Všetky sme ich pre vás spísali.

Čítať celé...


Ako cestovať lietadlom? Príprava na prvý let

20. marec

Prvý let lietadlom je pre každého nepochybne mimoriadne veľkým zážitkom. Patríte aj vy medzi tých, ktorí doposiaľ nikam neleteli? Práve pre vás sme pripravili niekoľko rád, ktoré vám pomôžu s prípravou.

Čítať celé...


Alkohol za volantom v zahraničí: Aké sú limity?

18. marec

Na Slovensku je nulová tolerancia alkoholu za volantom. Ak nafúkate na jedno promile, dopúšťate sa trestného činu, za čo vám hrozí aj trest odňatia slobody. Sú však krajiny, kde nejaké to pivko, alebo pohár vína prejdú policajti so slovami: „Pán vodič, môžete pokračovať v jazde“.

Čítať celé...


Autom do Chorvátska: Aká je najlepšia cesta

13. marec

Chorvátsko je destinácia, kde sa najviac Slovákov vyberie vlastným autom. Dobre je preto na takúto cestu pripraviť aj vozidlo, pretože už cestou do cieľovej destinácie môžu vzniknúť nečakané komplikácie. Dôležité je skontrolovať technický stav auta, a to najmä brzdy, ktoré dostávajú pri plne naloženom aute poriadne zabrať. Dôležité je aj vybrať si správny smer cesty. Ako cestovať do Chorvátska autom?

Čítať celé...


Ako by mala vyzerať kúpno-predajná zmluva + vzor

5. marec

Kúpno-predajná zmluva je pre vás dôležitým dokumentom, ak sa chystáte predať alebo kúpiť auto. Kúpno-predajná zmluva chráni predávajúceho aj kupujúceho pri uskutočnení zmeny vlastníka auta. Aké sú náležitosti, ktoré by mala kúpno-predajná zmluva na auto obsahovať? Čo by v nej určite nemalo chýbať?

Čítať celé...