Čo si môžem zobrať do lietadla?

28. február

Cestovanie lietadlom má niekoľko obmedzení, ktoré ak nepoznáte, môžete si poriadne skomplikovať cestu. S niektorými vecami vás jednoducho na palubu nepustia. No a vy si môžete vybrať. Buď sa ich vzdáte, alebo nepoletíte. Ak chcete mať istotu, že pred nástupom do lietadla o nič neprídete, pokračujte v čítaní. Oboznámime vás s pravidla, či si vziať môžete a čo je nutné nechať doma, prípadne vo veľkej batožine.

Čítať celé...


Povinná STK pre automobil

27. február

Vlastniť auto nie je len prestíž a radosť, ale aj značná dávka povinností a zákonných nariadení, ktoré musí majiteľ vozidla naplniť. A nie je to len platný vodičský preukaz. Ak chcete auto používať na cestách, jedna z absolútne základných nutností je absolvovať povinnú STK. Nie je však povinná pre každé vozidlo hneď od začiatku.

Čítať celé...


Vybavenie cestovného pasu

22. február

Ak cestujete mimo Európsku úniu, na cestu budete potrebovať cestovný pas. Viete, kde vybaviť pas, ako dlho to bude trvať a koľko tento cestovný doklad bude stáť? Na všetky tieto otázky nájdete odpovede v nasledujúcom článku.

Čítať celé...


Kryje cestovné poistenie aj liečbu na koronavírus?

17. február

Vycestovať do krajín, kde je vysoký výskyt koronavírusu je riziko, ktorého sa spočiatku báli aj poisťovne. Každým dňom sa však na trhu objavujú nové možnosti poistenia kryjúce nielen náklady na liečbu, ale aj storno z dôvodu ochorenia COVID-19. Aké možnosti máte?

Čítať celé...


Povinná STK pre motocykel

14. február

Majitelia motocyklov majú tiež povinnosť absolvovať STK. Ak máte teda doma automobil a k tomu motorku, čaká vás nie jedna STK, ale rovno viacero. Dá sa povedať, že všetko, čo má svoju poznávaciu značku, musí sa hlásiť na stanici technickej kontroly.

Čítať celé...


Poistenie na dovolenku v aktuálnom roku: Ktoré je to najlepšie?

12. február

Dovolenková sezóna sa pomaly začína. S ňou prichádza nielen výber destinácie, ale aj výber vhodného poistenia, ktoré by malo kryť niekoľko oblastí. Vďaka tomu vám poskytne pocit bezpečia, kamkoľvek pôjdete. Premýšľate, aké je najvýhodnejšie poistenie na dovolenku? Máme pre vás prehľadné porovnanie.

Čítať celé...


Kedy sa oplatí pripoistenie GAP a na čo slúži?

11. február

Skratka GAP predstavuje poistenie finančnej straty, čo znamená, že v prípade totálnej škody na vozidle alebo krádeže dostanete nie zostatkovú či trhovú cenu vozidla, ale sumu, ktorú ste za automobil zaplatili u predajcu. V praxi to znamená, že ak automobil roztrieskate na totálku, tak za poistku si budete môcť kúpiť úplne nové vozidlo.

Čítať celé...


Oplatí sa poistenie storna dovolenky v čase covidu?

10. február

Storno dovolenky je poistením, nad ktorým rozmýšľajú mnohí. Nikdy neviete, čo sa môže stať. Niekedy sa prihodí úraz, inokedy choroba a dovolenka sa musí presunúť. Niektorí to risknú a storno si nevybavia. Iní si chcú byť istí a zvolia si ho. Všetko však mení súčasná situácia a covid. Oplatí sa vybaviť si toto poistenie?

Čítať celé...


Aký rodičovský príspevok dostanete v tomto roku?

9. február

Výška rodičovského príspevku sa pravidelne mení. Aká je jeho výška pre rok 2022 a kto všetko má na neho nárok? Pripravili sme si prehľadný zoznam zmien a zaujímavých informácií, o ktorých by mali vedieť všetci súčasní aj budúci rodičia.

Čítať celé...


Potrebujete poistenie auta na dovolenku? Pozrite sa, čo všetko kryje

6. február

Cestovanie autom je aj v súčasnosti veľmi obľúbené. Predstavuje komfort a dáva určitú istotu, že sa môžete kedykoľvek vrátiť domov. Premýšľate, že by ste do najbližšej dovolenkovej destinácie vyrazili vlastnou dopravou? V tom prípade nezabúdajte na kvalitné poistenie auta, ktoré vás bude kryť aj v tých najnepríjemnejších situáciách.

Čítať celé...


Ako postupovať pri prepise vozidla?

4. február

Pri prepise vozidla je možné postupovať dvoma spôsobmi. Prepis je sám o sebe úkon, pri ktorom dochádza k zmene majiteľa už jazdeného vozidla. V tomto prípade sa rozlišuje, či k prepisu auta dochádza v rámci jedného okresu, alebo sa vozidlo prepisuje na majiteľa mimo okresu. Prečítajte si, ako na prepis auta a aké poplatky čakať.

Čítať celé...


Ako cestovať a zarábať zároveň? Staňte sa digitálnym nomádom

2. február

Pojem digitálny nomád sa v súčasnosti používa častejšie, ako kedykoľvek predtým. Niet sa však čomu čudovať. Pracovať odkiaľkoľvek a pritom cestovať je snom mnohých ľudí. Nie každý však vie, ako na to a čo si vlastne pod týmto označením predstaviť. Premýšľate, ako cestovať a zarábať, no neviete, čo všetko je na to potrebné? Máme pre vás odpovede.

Čítať celé...