EČV na Slovensku v roku 2023: Čakajú nás zmeny

28. december

Od januára 2023 vstúpia do platnosti nové pravidlá pre evidenčné čísla vozidiel na Slovensku. Na nových značkách nebude uvedená skratka okresu a zavedie sa aj prenositeľnosť značky.

Čítať celé...


Oplatí sa havarijné poistenie na staršom vozidle?

23. december

Havarijné poistenie je jedno z najdrahších typov poistení. Samozrejme, cena je priamo úmerná krytiu. Autá majú dnes hodnotu nehnuteľností a počet nehôd na cestách pribúda. Tomu zodpovedajú aj ceny havarijných poistení. Pre mnohých vodičov však havarijné poistenie predstavuje niečo, čo platiť nechcú a dôverujú vo vlastné schopnosti. Čo je teda správne?

Čítať celé...


Lyžiarska sezóna je v plnom prúde. Aké poistenie na lyžovačku budete potrebovať?

19. december

Lyžovačka dnes už rozhodne nie je lacnou záležitosťou. Keď spočítate náklady na skipasy, ubytovanie a ďalšie súvisiace náklady, dostanete sa na nemalú sumu. Ak sa chcete vyhnúť tomu, aby sa vaša lyžovačka predražila ešte viac v dôsledku úrazu, nezabudnite na uzavretie kvalitného poistenia.

Čítať celé...


Za čo môžete dostať v zime pokutu?

14. december

Pokutu za technický stav auta môžete dostať aj v lete, ale v zime je viac možností, kedy ste náchylní prísť do kontaktu s mužom zákona, ktorému sa nebude pozdávať vaše auto. Dnes si povieme viac o hlavných nástrahách.

Čítať celé...


Zimná turistika: Toto sú najkrajšie zimné trasy na Slovensku

8. december

Zimná turistika má nepochybne svoje osobité čaro. Chceli by ste si ju užiť, ale váhate, kam sa vybrať? Pripravili sme pre vás niekoľko tipov na tie najkrajšie zimné túry. Nemusíte pritom ani chodiť ďaleko. Zostaneme doma, na Slovensku.

Čítať celé...