Poistenia, ktoré sa vám pri lyžovačke určite zídu

30. november

Už čoskoro na našich svahoch začne poriadna lyžovačka. Pripraviť sa na ňu však neznamená len vybrať lyže z pivnice, ale aj sa zodpovedne chrániť. Preto vám prinášame sumár základných poistení, ktoré by ste mali mať uzavreté skôr, ako nastúpite na vlek. Takže, aké poistenie na lyžovačku budete potrebovať?

Čítať celé...


Škoda na vozidle spôsobená neznámym vinníkom: Ako ju riešiť?

28. november

Ak ste sa stali účastníkom dopravnej nehody alebo škodovej udalosti, ktorú ste nezavinili, zo zákona máte nárok na náhradu škody z PZP vinníka. Čo však v prípade, že vinník z miesta utiekol alebo je neznámy? Na parkovisku si nájdete oškreté alebo narazené auto alebo ho poškodia vandali či petardy. Pozrime sa spolu na niekoľko typov takýchto udalostí a ich riešenie.

Čítať celé...


Ako zistiť cenu PZP podľa kW?

22. november

Cena povinného zmluvného poistenia nie je jednotná. Mení sa v závislosti od rôznych faktorov, vrátane výkonu vášho vozidla. Chcete si pred vybavením PZP zistiť orientačnú sumu, ktorú zaň budete platiť? Využite naše praktické tipy.

Čítať celé...


Čo všetko vplýva na výšku PZP?

18. november

Cena povinného zmluvného poistenia nie je pre každého rovnaká. Dvaja vodiči s rovnakým autom v rovnakej poisťovni nemusia platiť rovnakú sumu. PZP sa totiž pre každého vodiča určuje individuálne. Aké parametre teda zohľadňujú poisťovne pri určovaní výšky poistného?

Čítať celé...


Covid info: Aktualizované informácie o podmienkach cestovania

15. november

Koronavírus zmenil fungovanie v takmer všetkých sférach nášho života. Medzi najzásadnejšie oblasti, ktoré ovplyvnil, patrí nepochybne cestovanie. Čo by ste v súvislosti s COVID-19 mali vedieť predtým, ako vycestujete do zahraničia?

Čítať celé...


Stret auta so zverou: Ako postupovať

8. november

Stret so zverou sa vodičom stáva čoraz častejšie. Zver sa približuje k ľudským obydliam a vďaka tomu aj k cestám, kde sa nečakane objaví. Málokto stačí zabrzdiť a nie vždy je prudké brzdenie aj bezpečné. Ako sa však zachovať v prípade, keď už viete, že stretu so zverou nezabránite ani šoférskou zručnosťou?

Čítať celé...


Poistenie do hôr počas jesennej a zimnej sezóny

2. november

Leto je nenávratne za nami. Je čas vymeniť plavky za turistickú výbavu a užívať si krásy pestro sfarbených hôr. Neskôr príde čas aj na zimnú lyžovačku v lyžiarskom stredisku či ešte dobrodružnejší skialpinizmus. V ktorých prípadoch má význam poistiť sa do hôr? A kedy je, naopak, takéto poistenie zbytočné?

Čítať celé...