Preplatenie škody zo zákonnej poistky: Aké sú pravidlá?

30. október

Mnohým poistným udalostiam, ako napríklad dopravné nehody, sa dá len ťažko vyhnúť. Platí to aj vtedy, keď si vodič dáva pozor a rešpektuje zákony cestnej premávky. Dobrou správou však je, že škody, ktoré sa môžu vyšplhať až do výšky niekoľkých desiatok tisíc eur, nemusíte platiť zo svojho. O všetko sa dokáže postarať poisťovňa. Aké pravidlá sa spájajú s preplácaním škôd a kedy ich budete musieť zaplatiť sami?

Čítať celé...


Poistenie do zahraničia

27. október

Či už sa chystáte na dovolenku pri mori alebo cestovať po exotických krajinách s batohom na chrbte, nemali by ste zabúdať na cestovné poistenie do zahraničia. Veď ako sa hovorí, nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch.

Čítať celé...


Všetko, čo ste potrebujete vedieť o diaľničnej známke

25. október

Poplatky za užívanie vymedzených úsekov diaľnic a rýchlostných ciest platíme dnes na Slovensku prostredníctvom elektronickej diaľničnej známky. Poplatok, ktorý za ňu zaplatíme, sa vzťahuje na určité časové obdobie bez ohľadu na to, koľko jázd alebo kilometrov sme reálne uskutočnili. Aká je však cena diaľničnej známky? A akú dlhú má platnosť? Prečítajte si výber najdôležitejších informácií o diaľničných známkach v roku 2023.

Čítať celé...


Čo všetko kryje havarijné poistenie?

22. október

Pri hľadaní výhodného poistenia na auto zistíte, že okrem povinného zmluvného poistenia si môžete uzatvoriť aj poistenie havarijné. Havarijné poistenie, často označované ako kasko, nie je zo zákona povinné. Vodičom však prináša množstvo výhod, vďaka čomu je dobré porozmýšľať nad ním. Čo všetko kryje a prečo by vám nemalo chýbať?

Čítať celé...


Prepis auta po zosnulom: Čo k tomu budete potrebovať?

18. október

Zdedili ste vozidlo po rodinnom príslušníkovi alebo inej blízkej osobe? V tom prípade ho budete musieť prepísať na seba alebo inú osobu, ak sa ho rozhodnete predávať. Ako v takýchto situáciách postupovať? Proces sa odlišuje v závislosti od toho, či osoba, na ktorú sa auto bude prepisovať žije v rovnakom okrese ako zosnulý, alebo v inom. Pripravili sme pre vás prehľadný návod, ktorý vám celý prepis zjednoduší.

Čítať celé...


Dvojica zelená a biela karta sú už minulosťou. Spomínate si?

12. október

Nie tak dávno sme si do dokladov od auta balili dve karty - zelenú i bielu. Aký bol ich význam a ako je to s týmito kartami dnes? Čítajte ďalej, prezradíme vám to v nasledujúcich riadkoch.

Čítať celé...


Cestovné poistenie pre deti. Kedy ho (ne)potrebujete?

5. október

Pri cestách do zahraničia je cestovné poistenie pre deti priam nevyhnutnosťou. Okrem toho však existujú aj situácie, pri ktorých deti cestovné poistenie nepotrebujú. Viete, ktoré to sú?

Čítať celé...