Pozor na škody po zvieratách: Môžu vyjsť drahšie ako havária

31. január

Zima je obdobie, kedy sa snažia aj divé zvieratá nájsť svoj kúsok tepla. Zohriaty motor je pre ne skutočne vysnívanou skrýšou. Pre motoristov nejde ale o nič príjemné. Dôvodom je, že dokážu narobiť poriadne škody za tisíce eur. Takúto škodu nekryje ale vždy havarijná poistka.

Čítať celé...


Máte najlacnejšie PZP?

28. január

Povinné zmluvné poistenie je zo zákona povinné. Uzatvorené ho preto musí mať každý majiteľ motorového vozidla. Tu prichádza na rad otázka, či platíte za PZP málo, alebo veľa. Odpoveď na túto otázku nie je jednoznačná. Všetko závisí od vašej poisťovne. To, od čoho sa odvíja výška vášho PZP, si povieme v našom článku.

Čítať celé...


Povinná výbava auta v Rakúsku

22. január

Rakúsko je našim najbližším susedom. Z Bratislavy je to doň len pár minút jazdy. Mnoho vodičov však zabúda, že povinná výbava auta v Rakúsku sa od slovenskej výbavy môže líšiť. Pred jeho návštevou si preto overte, či máte všetko.

Čítať celé...


Povinné zimné pneumatiky od 15. novembra do 31. marca

19. január

Povinnosť prezuť vozidlo na zimné pneumatiky v Slovenskej republike ukladá zákon a trvá od 15. novembra do 31. marca. Platí to najmä v prípade, ak je na vozovke súvislá vrstva snehu, ľad alebo námraza.

Čítať celé...


Aké sú diaľničné poplatky v Chorvátsku

16. január

Pri ceste do Chorvátska treba počítať s tým, že klasickú diaľničnú známku ako u nás alebo v Rakúsku si nekúpite. V Chorvátskej republike sa mýto, čiže diaľničný poplatok, platí podľa dĺžky použitého úseku diaľnice a typu vozidla. Môžete však ušetriť niekoľkými spôsobmi.

Čítať celé...


Čo s PZP pri predaji vozidla?

10. január

Predávate auto, ale ešte stále máte platné povinné zmluvné poistenie? Čo robiť, ak do konca poistného obdobia ostáva ešte pár mesiacov a poistenie musí byť vystavené na vlastníka vozidla? Môžete zaplatené peniaze dostať späť? Máme pre vás odpovede.

Čítať celé...


Pravidlá dovolenky v horách: Nezaobíde sa bez plánovania a správneho poistenia

7. január

Dovolenka v horách patrí k najobľúbenejším. Okrem oddychu a relaxu môžete objavovať nádherné zákutia prírody, nehovoriac o tom, že ak milujete pohyb, počas takéhoto výletu ho budete mať viac ako dosť. Ak si však chcete hory užiť, musíte sa na ne dobre pripraviť. Čo všetko vám nesmie chýbať?

Čítať celé...


Kam na výlet cez víkend? Inšpirácie na zimné lokality a zážitky

3. január

Zima so sebou prináša iné a nové možnosti, ako tráviť čas. Namiesto obúvania turistických topánok si mnohí vyberajú lyže, snowboardy či bežky. Premýšľate, kam na výlet cez víkend? Máme pre vás zopár tipov, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa.

Čítať celé...