Čo všetko zahŕňa cestovné poistenie?

30. september

Kvalitné cestovné poistenie by malo byť „povinnou výbavou“ batožiny každého cestovateľa. Obzvlášť pri cestovaní platí staré múdre slovenské ľudové príslovie: „Nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch...“ Pri cestovaní v akýchkoľvek končinách našej planéty, ale aj v našej domovine, na nás číha mnoho rizík, ktorých možné následky si treba poistiť. Cestovné poistenie nedokáže zabezpečiť to, aby ste mali vždy a doslova šťastnú cestu, ale určite to, aby ste mali pri cestovaní istotu. Čítajte, čo všetko zahŕňa cestovné poistenie.

Čítať celé...


Všetko, čo treba vedieť o poistení psa

26. september

Napriek tomu, že naše domáce miláčiky sú živé zvieratá, ich poistenie spadá do poistenia majetku. Nie je to chyba v systéme, ale pragmatický postup poisťovní. Je to najmä z dôvodu, že zvieratá nemajú právo na zdravotné, úrazové či životné poistenie. Naši najlepší priatelia zo zvieracej ríše si ale okrem našej lásky, ochrany a starostlivosti zaslúžia aj poistenie voči viacerým rizikám. Ide najmä o poistenie zodpovednosti za škody, ale aj zdravotné riziká v rámci poistenia domácnosti alebo cestovného poistenia.

Čítať celé...


Poistenie domácnosti: Vyberte si experta so skúsenosťami

24. september

Poistenie domácnosti a poistenie nehnuteľnosti spadá do kategórie poistenia majetku. Ak sa rozhodnete pre poistenie domácnosti, kryjete váš hnuteľný majetok, čiže všetko, čo je v interiéri vášho domu. Čo všetko poistenie domácnosti chráni a aké produkty ponúkajú poisťovne?

Čítať celé...


Veľké porovnanie: Ceny poistenia pri ceste do zahraničia

21. september

Chystáte sa na cestu mimo Slovenska a nechcete zbytočne riskovať? Mnohí na poistenie pri krátkom výlete do zahraničia zabúdajú alebo ho dokonca z dôvodu šetrenia peňazí nechcú. V tomto článku nájdete porovnanie cien cestovného poistenia, ktoré vám ukáže, že jeho vybavenie sa naozaj oplatí.

Čítať celé...


Veľké porovnanie: Povinné zmluvné poistenie auta

19. september

Máte nové auto a nemáte prehľad o tom, aké povinnosti na vás čakajú? S tým, ako získate nové vozidlo, sa spája aj povinnosť uzatvorenia povinného zmluvného poistenia. V rámci poistenia vozidla je nutné siahnuť po jednej poisťovacej spoločnosti. Ak máte zmätok v informáciách, ktoré ponúkajú jednotlivé poisťovne, vnesieme vám o čosi viac svetla do tejto problematiky.

Čítať celé...


Veľké porovnanie: Životné poistenie vo vybraných poisťovniach

16. september

Životné poistenie sa všeobecne považuje za jedno z najdôležitejších poistení. V prípade vážnejšieho úrazu s následkami alebo smrti môže znamenať rozdiel medzi tým, či vaša rodina ostane bez príjmu alebo vďaka poisteniu budete mať z čoho žiť. Pripravili sme preto pre vás prehľad ponúk životného poistenia na slovenskom trhu.

Čítať celé...


Chystáte sa na túru? Nezabudnite na poistenie do hôr

13. september

Poznáme to asi všetci: „Veď to budú len ľahké prechádzky, žiadna extrémna turistika.” Toto je len jeden z argumentov, ktorými sa snažíme presvedčiť seba alebo svoje okolie, že poistenie do hôr nepotrebujeme. Ak sa práve chystáte na turistiku a zvažujete, či sa oplatí ho uzavrieť, tento článok vám odpovie na všetky dôležité otázky.

Čítať celé...


Poistenie storna letenky: Viete, ako na to?

9. september

Tešíte sa na vytúžený oddych v zahraničnej destinácii, letenky máte zakúpené, no zakrátko príde studená sprcha. Náhle ochoriete, prídete o prácu alebo v krajine, ktorú chcete navštíviť, vypuklo nebezpečenstvo. Ak nechcete prísť o všetky peniaze, myslite na poistenie storna letenky. Ako to funguje?

Čítať celé...


Rozmýšľate nad výpoveďou PZP? Poradíme vám, ako na to

4. september

Povinné zmluvné poistenie je základnou výbavou každého majiteľa motorového vozidla. Výber PZP však nie je jednoduchý, preto sa môže stať, že si nevyberiete správne. Neplaťte zbytočne za poistenie, s ktorým nie ste spokojní. Poistenie môžete kedykoľvek vypovedať a zmeniť. V článku vám poradíme, ako na výpoveď PZP krok za krokom.

Čítať celé...


Destinácia Egypt: Ako si vybrať cestovné poistenie?

1. september

Túžite po teple, vyvaľovaní sa na pláži a sladkom ničnerobení? Ak áno, tak dovolenka vám tieto predstavy pomôže pretaviť do reality. Medzi Slovákmi sú mimoriadne obľúbené výlety práve do Egypta. Prezradíme vám, ako postupovať pri cestovnom poistení a na čo všetko by ste mali myslieť predtým, ako túto krajinu navštívite.

Čítať celé...