Poistenie nehnuteľností. Na čo všetko si dať pozor?

31. júl

Chcete vedieť, ako vyzerá poistenie nehnuteľností, ktoré vás nevyjde draho? Prezradíme vám, ktorým chybám by ste sa mali vyhýbať a aké nástrahy na vás môžu číhať. Vďaka nám budete dokonale pripravení.

Čítať celé...


Cestovné poistenie do zahraničia: Porovnali sme ho za vás

30. júl

Cestovanie do zahraničia sa nezaobíde bez vybavovania rôznych dokumentov. Okrem pasu alebo víz by ste nemali zabúdať ani na dobré cestovné poistenie. Vďaka nemu sa budete pri spoznávaní nových krajín cítiť omnoho bezpečnejšie. Prezeráte si jednotlivé ponuky poistení, no neviete, ktoré je to najlepšie? Nechajte si poradiť od nás. Pripravili sme vám praktické porovnanie.

Čítať celé...


Ako zmeniť poisťovňu PZP? Poradíme vám

29. júl

Uzatváranie povinného zmluvného poistenia predchádza jeho výber. Tento proces nie je jednoduchý a občas sa stane, že si človek nevyberie správne. Ak ste sa dostali do tejto situácie aj vy, netreba zúfať. Poisťovňu môžete vymeniť za inú, ktorá vám poskytne výhodnejšie podmienky. Neviete, ako na to? Poradíme vám.

Čítať celé...


Kalkulačka havarijného poistenia: Ktoré z nich je najlepšie?

29. júl

Havarijné poistenie je dôležité. Kryje škody na vašom vozidle a vďaka nemu sa môžete pri jazde cítiť bezpečnejšie. Výber zo širokej ponuky poisťovní je však náročný. Každá poskytuje iné podmienky, benefity a ceny. Ktoré havarijné poistenie je najlepšie? Máme pre vás odpoveď.

Čítať celé...


Turistický semafor na Slovensku. Kde a ako vám pomôže?

28. júl

Milujete letnú turistiku, ale neznášate davy ľudí tlačiacich sa na turistických chodníkoch? Potom tu máme niečo ako stvorené pre vás. Nový turistický semafor - webovú aplikáciu, prostredníctvom ktorej si zistíte aktuálny počet turistov v chránených oblastiach.

Čítať celé...


Povinné zmluvné poistenie: Čo všetko kryje?

27. júl

Povinné zmluvné poistenie je základom, ktorý nesmie chýbať žiadnemu autu. Kryje vás totiž v prípade dopravných nehôd. Na čo všetko je však PZP určené a oplatí sa k nemu pripoistiť? Máme pre vás odpovede.

Čítať celé...


Zabudli ste na cestovné poistenie? Vybavte ho za 5 minút online

23. júl

Cestovné poistenie je dôležitou súčasťou cestovania. Nemali by ste naň zabúdať. Pri zhone spojenom s dovolenkou je však úplne normálne, že vám niektoré veci vypadnú. Odchádzate o pár dní či dokonca hodín preč a zistili ste, že sa potrebujete poistiť? Máme pre vás výber cestovného poistenia online. To vybavíte až za 5 minút.

Čítať celé...


Čo je životné poistenie a komu sa oplatí?

22. júl

Životné poistenie je témou, s ktorou vás neraz otravoval finančný poradca, prípadne vám ho ponúkali v banke. Viete, na čo všetko slúži životné poistenie a aké sú jeho benefity? Pozreli sme sa na zúbok tejto problematike.

Čítať celé...


Havarijné poistenie: Ktoré uzatvoriť?

19. júl

Havarijné poistenie je dôležité. Kryje škody na vašom vozidle a vďaka nemu sa môžete pri jazde cítiť bezpečnejšie. Výber zo širokej ponuky poisťovní je však náročný. Každá poskytuje iné podmienky, benefity a ceny. Ktoré havarijné poistenie je najlepšie? Máme pre vás odpoveď.

Čítať celé...


Cestujete do Chorvátska? Poradíme vám s cestovným poistením aj opatreniami

19. júl

Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií. Letné dovolenky v nej trávi množstvo Slovákov. Niet sa však ani čomu čudovať. Príjemné ceny, krásne okolie, chutné jedlo a ďalšie skvelé výhody jednoducho lákajú mladších aj starších. Premýšľate, že by ste vycestovali do jedného z chorvátskych miest? Máme pre vás prehľad opatrení a tipy na cestovné poistenie.

Čítať celé...


Kontrolné nálepky na čelnom skle od júla končia. Čo to pre vás znamená?

16. júl

Od 1. júla kontrolné orgány nevyžadujú nálepky zo staníc technickej kontroly, ktoré sú dôkazom o vykonaní povinnej technickej a emisnej kontroly i kontroly originality. Čo však táto zmena znamená pre vodičov?

Čítať celé...


PZP prívesného vozíka: Ako postupovať pri zriaďovaní poistenia?

15. júl

Zistili ste, že potrebujete na prepravu vecí využívať prívesný vozík? V tom prípade nezabúdajte, že aj ten musí mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie. Na cestách by totižto mohol urobiť rôzne škody. A tie z vlastného vrecka určite platiť nechcete. Ako vybaviť takéto PZP a aké poisťovne ho poskytujú?

Čítať celé...


Ako napísať výpoveď poistnej zmluvy?

10. júl

Na trhu sa stretneme s veľký množstvo rôznych typov poistenia. Je náročné vybrať si tú najlepšiu možnosť. A to najmä vtedy, ak ju vyberáme po prvýkrát. Stalo sa vám, že ste uzatvorili poistenie a po čase ste zistili, že nie je výhodné? Neplaťte niečo, čo vám nevyhovuje.

Čítať celé...


Porovnanie PZP: Ktoré je najvýhodnejšie?

9. júl

Povinné zmluvné poistenie, známe aj pod skratkou PZP, je jednou z povinností spojenou s vlastnením auta. Ako z názvu vyplýva, je povinné zo zákona. Mali by ste ho preto uzatvoriť čo najskôr, najlepšie hneď po zakúpení vozidla. Ako si však vybrať z tak širokej ponuky? Pozrite si porovnanie povinného zmluvného poistenia a uľahčite si celý proces.

Čítať celé...