Na čo máte nárok pri oneskorenom lete?

28. apríl

Postrachom všetkých cestujúcich je meškajúci alebo zrušený let. Čakanie na oneskorený let môže byť' unavujúce, zdĺhavé a dokáže poriadne vytočiť, ak prípadne nestihnete prestup na ďalší spoj. Letecké spoločnosti vás často nechajú na pospas osudu. Vedeli ste, že za spomínané nepríjemnosti môžete požiadať o odškodné? Prečítajte si za akých podmienok a na čo máte nárok pri oneskorenom alebo zrušenom lete.

Čítať celé...


Tipy na najlepšie aplikácie do auta v zahraničí

20. apríl

Cestovanie bolo v minulosti náročné. Okrem klasických papierových máp sme so sebou museli často brať aj slovníky a iných nepraktických pomocníkov. Dnes nám na všetko stačí jeden smartfón. Do toho môžeme stiahnuť desiatky rôznych aplikácií. Aké sú tie najlepšie auto aplikácie, ktoré by vám rozhodne nemali chýbať?

Čítať celé...


Koronavírus: Čo by ste mali vedieť pred cestou do zahraničia?

19. apríl

Koronavírus zmenil fungovanie v takmer všetkých sférach života. Medzi najzásadnejšie oblasti, ktoré ovplyvnil, patrí nepochybne aj cestovanie. Ak sa teda chystáte do zahraničia, mali by ste rátať so značnými obmedzeniami.

Čítať celé...


Za čo dostanete najvyššiu pokutu?

12. apríl

Priestupkov, ktorých sa na cestách môžete dopustiť, je naozaj veľa. Policajti vás môžu zastaviť z rôznych dôvodov. Najjednoduchším spôsobom, ako sa pokutám vyhnúť je dodržiavať pravidlá cestnej premávky, ak nechcete platiť pokuty, ktoré môžu dosiahnuť výšku až 1000 eur a viac. Koľko vám zaúčtujú za prekročenie rýchlosti alebo jazdu na červenú? S akými sumami musíte pri prehreškoch počítať?

Čítať celé...


5 tipov, ako ušetriť pri cestovaní

6. apríl

Užívať si cestovanie za menej peňazí je snom viacerých z nás. Najmä v prípade, ak ide o zahraničné destinácie. Chcete objavovať svet lacnejšie aj vy? Pripravili sme pre vás niekoľko zaručených tipov, ako na to.

Čítať celé...