Akontácia a lízing auta: Čo by ste mali vedieť?

31. december

Ak máte plán investovať do nového vozidla, je nutné informovať sa o tom, aké máme možnosti na trhu. Vďaka tomu sa môžete správne rozhodnúť pri otázke, ako financovať kúpu nového auta. Zistite, ako funguje akontácia a lízing a čo sa vám naozaj oplatí.

Čítať celé...


Oplatí sa vám zrušiť životnú poistku?

29. december

Ocitli ste sa v životnej situácii, v rámci ktorej je pre vás nevýhodné platiť životnú poistku? Poradíme vám, ako zrušiť životnú poistku s čo najnižšími nákladmi, prípadne ako riešiť jej úpravu alebo pripoistenia.

Čítať celé...


Zamestnanec a poistenie hmotnej zodpovednosti

27. december

V práci sa vám môže niekedy stať, že spôsobíte škodu svojmu zamestnávateľovi. Presne na tieto situácie je ako stvorené poistenie zodpovednosti zamestnanca za škodu. Okrem toho disponuje aj viacerými praktickými pripoisteniami, ktoré vám predstavíme.

Čítať celé...


5 spôsobov, ako dostať zľavu pri kúpe nového auta

22. december

Pred každou kúpou nového vozidla si musíte poriadne premyslieť výber a strategické myslenie pri dojednávaní ceny a rôznych zvýhodneniach. Vedeli ste o tom, že môžete získať rôzne zľavy, prípadne viac zliav súčasne? Urobíme vám v tom malý prehľad.

Čítať celé...


Prečo sa oplatí životné poistenie?

20. december

Život je častokrát nevyspytateľný. Choroba, smrť či úraz vás môže ochromiť a poriadne vám znepríjemniť pokojný život. Je preto dôležité myslieť na životné poistenie, ktoré vám pokryje nielen výpadky príjmu, ale aj výdavky spojené s liečbou.

Čítať celé...


Kedy vám ako živnostníkovi pomôže poistenie zodpovednosti za škodu?

15. december

Každé podnikanie so sebou prináša rôzne druhy rizík. Možné škody môže zmierniť premyslene zvolené poistenie. Poisťovne ponúkajú viaceré druhy poistenia pre živnostníkov, ktoré môžete jednoducho kombinovať podľa vašich potrieb.

Čítať celé...


Kupovanie auta na splátky v roku 2022

12. december

Rozhodli ste sa pre kúpu nového auta? Predtým, ako si vyberiete značku a typ vozidla, zamyslite sa nad dôležitejšou otázkou. Z čoho budete kúpu auta financovať? Alternatív, vďaka ktorým si môžete kúpiť nové auto, je viacero. Ktorá bude pre vás najvýhodnejšia?

Čítať celé...


Poistenie bytu: Porovnanie cien poisťovní

9. december

Poistenie bytu patrí spolu s poistením domu ku komplexnému balíku majetkového poistenia, ktoré sa nazýva aj poistenie nehnuteľnosti. Ako si vybrať to najlepšie a aké produkty ponúkajú slovenské poisťovne? Teraz sa dozviete viac.

Čítať celé...


Poplatky za prihlásenie auta zo zahraničia

6. december

V prípade, že ste si zakúpili nové auto zo zahraničia, musíte splniť poslednú povinnosť. Je ňou prihlásenie auta do evidencie vozidiel v rámci Slovenskej republiky. Ak ste si zadovážili nové auto, prihlási ho za vás autorizovaný predajca. Naopak, ak ste si vozidlo doviezli, bude to na vašich pleciach.

Čítať celé...


Dovoz auta zo zahraničia: Aké sú riziká?

4. december

Pri kúpe ojazdeného auta je často lákavým variantom dovoz zo zahraničia, v rámci ktorého vás môže zlákať dobrý a širší výber. Za zahraničnými inzerátmi sa neraz skrýva premyslená pasca na kupujúceho, ktorý si nedá pozor. Aké sú riziká zakúpenia auta z cudziny?

Čítať celé...


Čo je akontácia a od čoho závisí jej výška?

2. december

Počuli ste o pojme akontácia? Ak je vám tento termín cudzí, prípadne si ho neviete poriadne vysvetliť, je načase to zmeniť. Prezradíme vám, aký je význam akontácie, ako funguje pri lízingu alebo aká je jej výška.

Čítať celé...