Veľké porovnanie: Ktoré cestovné poistenie sa najviac oplatí?

31. október

Plánujete cestu do zahraničia a hľadáte výhodné cestovné poistenie, ktoré v prípade potreby pokryje náklady na vašu liečbu či ošetrovanie? V tom prípade ste na správnom mieste. Tento článok vám prinesie prehľad najpopulárnejších ponúk s cestovným poistením, ktoré sú dnes dostupné na slovenskom trhu.

Čítať celé...


Havarijné poistenie: Čo všetko kryje?

28. október

Dopravné nehody, či už menšie alebo väčšie, sa na cestách stávajú každý deň. Ak chcete, aby vám s platením za náhradné diely a opravu v prípade nehody pomohla poisťovňa, mali by ste mať uzatvorené havarijné poistenie. Ako tento poistný produkt funguje a čo všetko kryje?

Čítať celé...


Čo všetko by mala spĺňať poistná zmluva?

25. október

Poistka je spôsobom, ako sa „ochrániť” pred nepríjemnými a náhodnými udalosťami, ktoré chce zažiť len málokto z nás. Život je nevyspytateľný a nečakaná životná udalosť sa môže prihodiť komukoľvek. Poistky sú preto neodmysliteľnou súčasťou výdavkov. Ešte predtým, ako uzatvoríte poistenie, si dôsledne prečítajte podmienky, ktoré obsahuje poistná zmluva.

Čítať celé...


Povinné zmluvné poistenie: Porovnali sme za vás ponuky

22. október

Povinné zmluvné poistenie (PZP) je jedna z prvých vecí, ktoré musíte riešiť po kúpe nového auta. Na rozdiel od havarijného poistenia je zo zákona povinné a musí byť uzatvorené, aby ste vozidlo vôbec mohli prihlásiť. Väčšina slovenských poisťovní poskytuje možnosť uzatvorenia PZP. V článku nájdete prehľad dostupných ponúk.

Čítať celé...


Veľké porovnanie: Ponuky poistenia domácnosti

18. október

Výber kvalitného poistenia domácnosti je dôležitý krok. Bohužiaľ, o tom, že ste si zvolili nesprávny produkt, sa pravdepodobne dozviete, až keď bude neskoro. Každá väčšia poisťovňa na Slovensku ponúka poistenie domácnosti. Vyberte si najvýhodnejšie poistenie pre vašu domácnosť vďaka prehľadnému porovnaniu ponúk, ktoré sme pre vás pripravili.

Čítať celé...


PZP: Ako funguje pripoistenie v prípade zrážky so zverou?

14. október

Povinné zmluvné poistenie je zo zákona povinné a bez neho vám nikto nezaeviduje a nepustí do premávky vaše vozidlo. Zo zákona kryje PZP všetky dôsledky dopravných nehôd, respektíve, všetky škody spôsobené prevádzkou vášho vozidla. Viaceré možné riziká, ktoré číhajú na cestách a nie sú v zákonnom „základe“, si treba pripoistiť. Poistenie stretu so zverou nemusíte riešiť cez kasko, dá sa to aj cez pripoistenie k PZP. Ak ste niekedy svojím autom zrazili zviera väčšie ako susedovie pes, viete, o čom budeme písať.

Čítať celé...


Ako si vybrať to najlepšie poistenie?

12. október

Viete, na základe čoho si vybrať to najlepšie poistenie? Staviate skôr na prestíži danej poisťovne alebo vás zaujíma jej veľkosť, prípadne si dáte poradiť od známych? Nech je to tak či onak, poradíme vám, ktoré atribúty rozhodujú o tom, či poistenie, o ktoré máte záujem, vám bude naozaj vyhovovať.

Čítať celé...


Ktoré cestovné poistenie na dovolenku je najlepšie?

10. október

Letnú dovolenku si môžete pohodlne naplánovať aj v zimnom období. Tu ale nastáva dilema, ktoré cestovné poistenie si na dovolenku vybrať, aby ste sa cítili bezpečne. V článku si preto povieme užitočné informácie o tom, ako si vybrať najlepšie cestovné poistenie.

Čítať celé...


Kedy a ako môžete vypovedať poistnú zmluvu?

5. október

Poisťovníctvo je súčasť finančného trhu. Ide o majetok, zdravie, život, smrť, riziká, a to všetko vyčísliteľné v obrovských čiastkach. Má preto prísne zákonom dané pravidlá, ktoré sa týkajú nielen poskytovania poistných služieb, ale aj ich možného vypovedania. Každá poistná zmluva je vypovedateľná, a to buď zo strany poisteného, alebo poisťovne. Treba však zodpovedať otázky: o akú konkrétnu poistnú zmluvu ide, kedy, ako a za akých podmienok je možné ju vypovedať, zrušiť alebo môže zaniknúť.

Čítať celé...


Nezodpovednosť sa nevypláca: Aká pokuta hrozí za neplatenie PZP?

1. október

V rámci témy poistenia poznáme viacero typov. Zvyčajne sa delia na dve základné kategórie, povinné a nepovinné. Povinné zmluvné poistenie, známe aj ako PZP, patrí do prvej kategórie. Znamená to, že ho musíte uzatvoriť bez akejkoľvek výnimky. Ak by ste tak neurobili, hrozí vám pomerne vysoká pokuta.

Čítať celé...