Dovolenka v zime počas Covidu-19? Môžete ísť aj za hranice Slovenska

21. január

Táto zimná sezóna je v dôsledku zložitej situácie s ochorením Covid-19 veľmi špecifická aj v oblasti cestovania. Jednou z možností je samozrejme zostať doma na Slovensku. Ak vás to však láka za teplom, vycestovať za exotikou sa stále dá. Musíte však rátať s určitými obmedzeniami.

Čítať celé...


AXA sa mení na UNIQA: Spolu budeme silnejší

13. január

Prevzatie spoločnosti AXA predstavuje jednu z najväčších akvizícií spoločnosti UNIQA počas celej jej existencie. Spojením dvoch stabilných spoločností si UNIQA upevnila svoje miesto na trhu a stala sa jedným z najsilnejších poisťovateľov v strednej a východnej Európe.

Čítať celé...


Zelená karta bude biela: Čo prinesie zmena?

11. január

Ani veľmi nepôjde o to, že vám vaša zelená karta časom vybledne alebo vám ju niekto „vybieli“… Ide o zmenu farby zelenej karty na bielu, respektíve bielo-čiernu. Tento medzinárodný doklad o PZP vášho vozidla síce nemení farby ako monokel pod okom pästiara, ale predsa opäť dôjde k zmene. Poisťovne na Slovensku donedávna k PZP vydávali karty dve: bielu ako doklad o PZP platný v našej krajine a medzinárodnú, zelenú. Od októbra 2019 nám aj doma stačila už len zelená karta, od júla 2020 je zase všetko inak a ešte sa to zmení. Čítajte, čo potrebujete vedieť o zelenej a bielej karte.

Čítať celé...