Aké sú výluky z PZP?

27. september

Vybavenie a následné pravidelné platenie povinného zmluvného poistenia je pre väčšinu vodičov samozrejmosťou. To, čo však takou samozrejmosťou už nie je, sú menšie detaily, ktoré sa s ním spájajú. K nim sa radia aj výluky z poistenia. Na čo si dať pozor a kedy sa na PZP netreba spoliehať?

Čítať celé...


Stret so zverou: Ako postupovať krok za krokom

16. september

Stret so zverou má podľa štatistík poisťovní jednoznačne stúpajúci trend. Zvieratá sa dostávajú častejšie k ľudským obydliam a počas jari sa pridáva aj obdobie migrácie niektorých druhov. Preto ak sa stane poistná udalosť, je dobré byť pripravený a vedieť, ako správne postupovať.

Čítať celé...


Ako riešiť prasknuté čelné sklo?

14. september

Prasknuté čelné sklo je problémom mnohých vodičov. Nedá sa mu vyhnúť žiadnym špeciálnym spôsobom. Často sú to sekundy, keď sa kamienok z cesty odrazí a spraví menšiu či väčšiu prasklinu. Bohužiaľ, s prasknutým čelným sklom jazdiť nemôžete. Čo v takomto prípade robiť?

Čítať celé...


Nezaplatené povinné zmluvné poistenie: Aké sú sankcie?

14. september

Ako už z názvu vyplýva, povinné zmluvné poistenie, známe aj pod skratkou PZP, musí mať zo zákona uzatvorené každé vozidlo, ktoré sa používa v cestnej premávke. Aj napriek povinnosti a vysokým pokutám sa však na slovenských cestách objavuje veľké množstvo áut, ktoré PZP nemajú. Aké sankcie vám hrozia, ak sa tomuto poisteniu vyhnete?

Čítať celé...


Na čo nezabudnúť, keď si kúpite ojazdené auto

14. september

Kúpili ste si ojazdené auto? Aby ste ako nový majiteľ nemuseli platiť pokutu, odškodnenie alebo dokonca vrátiť auto, pripravili sme pre vás súhrn najčastejších chýb, ktoré ľudia robia pri kúpe ojazdeného auta.

Čítať celé...


Dôsledky zjednania povinného zmluvného poistenia na inú osobu

14. september

Už dávno neplatí, že cenu povinného zmluvného poistenia určujú na základe objemu alebo výkonu motoru poisťovaného vozidla. Zásadnú rolu pri výpočte poistného stále častejšie hrá vek vodiča. Čím mladší ste, tým viac ste pre poisťovne rizikovejší a tým viac zaplatíte za poistenie.

Čítať celé...


Ako prekonať časový posun?

9. september

Spoznávanie ďalekých kultúr a miest sa nezaobíde bez časového posunu. Čím je väčší, tým je jeho schopnosť rozhodiť náš biorytmus intenzívnejšia. No a nikto nechce prísť do vysnívanej destinácie a krajiny a namiesto zážitkov iba snívať. Preto je dobré pripraviť sa na časový posun zvaný jet lag a vyrovnať sa s ním čo najlepšie, aby ste si užili dovolenku bez obmedzení.

Čítať celé...


Poistenie GAP - kedy sa oplatí?

7. september

Určite je vám známe, že hodnota nového vozidla prudko klesá a približne po troch rokoch sa dostáva zhruba na polovicu. Viete však aj to, že hodnotu vášho vozidla môžete ochrániť pomocou GAP poistenia? Čo toto poistenie znamená a aké výhody vám dokáže priniesť?

Čítať celé...


Poistenie auta v zahraničí: Kde všade vám platí poistenie auta?

3. september

V časoch obmedzenia leteckej dopravy je auto ideálny prostriedok, ktorý sa aktuálne hodí na dovolenky aj predĺžené víkendy za hranicami. Na rozdiel od vodičského preukazu si však treba overiť, kde vám platí aj poistenie vozidla. Nie vždy a všade môže byť vaše auto kryté, ak opustíte Slovensko.

Čítať celé...