Letná brigáda v zahraničí: Čo treba vybaviť?

18. máj

Pomaly sa blíži leto a čas si privyrobiť nejaké to euro navyše. Letné brigády sú veľmi obľúbený spôsob ako to zrealizovať. Kombinujú totiž v sebe štúdium v praxi, zdokonalenie v cudzom jazyku a samozrejme aj príslušný zárobok. Ak ste sa rozhodli stráviť leto prácou, v tomto roku to bude rozhodne jednoduchšie v krajinách Európskej únie. Aj tu však potrebujete dodržať niektoré pravidlá, bez ktorých vás pracovať nepustia.

Čítať celé...


Tipy, ako si zľavniť PZP

18. máj

Povinné zmluvné poistenie je povinné. S tým nič neurobíte, ak chcete jazdiť, musíte ho uzatvoriť. No a za povinnosti chceme platiť samozrejme čo najmenej. Preto je dobré poznať pár možností, ako môžete mať PZP lacnejšie ako doteraz. Pritom neohrozíte kvalitu poistenia. Pretože stačí pár drobností a za rovnaké poistenie môžete zaplatiť menej.

Čítať celé...


Ako postupovať pri zmene mena na letenke?

4. máj

Ak potrebujete zmeniť meno alebo údaje na letenke, nie je to problém vôbec jednoduchý. Niektoré spoločnosti zmenu neumožnia vôbec, pri iných to bude stáť čas a aj financie. Zmeny údajov totiž môžu byť omnoho komplikovanejšie, ako samotná kúpa letenky. Navyše mnoho spoločností má rôzne postupy, ale hlavne aj cenníky

Čítať celé...