Havarijné poistenie: 7 prípadov, kedy sa vám bude hodiť

27. apríl

Havarijné poistenie nie je zo zákona povinné. Chráni pred škodami ako sú dopravná nehoda, odcudzenie vozidla, vandalizmus a v prípade živelných pohrôm. Výhodou havarijného poistenia je, že poisťovňa zaplatí škodu, ktorú spôsobíte vlastnou vinou. Napríklad pri dopravnej nehode je z havarijného poistenia zaplatená škoda na vlastnom automobile.

Čítať celé...


Turistika s deťmi: Čoho sa vyvarovať?

20. apríl

https://cdn.eoit.cz/filecms/rodina-v-lese.jpg||Ak sa s deťmi vyberiete na hory – v zime, v lete, kedykoľvek – nejdete na prechádzku do parku. Viete, komu praje šťastie najviac, napríklad aj na horách? Tým pripraveným. Skúsme sa teda pred výletom do hôr aj s tým najdrahším, čo máme – našimi ratolesťami – pripraviť tak, aby sme sa aj v pohode vrátili. Toto nebude ultimatívny itinerár expedície za Yetim do Himalájí. Poďme na taký bežný rodinný, turistický výlet do hôr.

Čítať celé...


Ako správne vybrať PZP?

13. apríl

Poviete si, že Povinné zmluvné poistenie vyberiete len to najlacnejšie. Veď sa vás vlastne netýka. Je to však omyl. Nielen preto, že kryje škody spôsobené iným. To je pravda a prakticky všetky PZP dnes majú dostatočné krytie, aby poskytli ochranu za vaše prečiny. No pri PZP je vhodné zvážiť aj niekoľko ďalších dôležitých aspektov. Tie vám môžu veľmi pomôcť k tomu, aby ste nemali pocit, že PZP platíte zbytočne, aj keď ste nespôsobili nehodu.

Čítať celé...


Výlet do Černobyľu. Je to bezpečné?

6. apríl

Je tomu už viac ako tridsať rokov, čo sa odohrala jedna z najväčších jadrových katastrof v dejinách. A to rovno u susedov, priamo na Ukrajine. Černobyľská elektráreň aj dnes láka špecifickú skupinu turistov. Je však toto miesto bezpečným prístavom?

Čítať celé...