Kryje cestové poistenie aj liečbu na koronavírus?

29. február

Vycestovať do krajín , kde je vysoký výskyt koronavírusu je riziko, ktorého sa boja aj poisťovne. Zatiaľ jedinou poisťovňou, ktorá bude hradiť náklady na liečenie spôsobené koronavírusom aj v prípade, že ich klienti vycestujú do oblasti, kde sa už choroba bola potvrdená, je poisťovňa AXA Assistance.

Čítať celé...


Na čo nezabudnúť pri predaji auta?

17. február

Predaj auta je právny úkon, pri ktorom je nutné splniť niekoľko náležitostí. Nielen preto, aby prebehol v poriadku. Správny postup predaja je nutný aj na to, aby novému majiteľovi zapísali auto na polícii a vy ste si napríklad mohli nárokovať vrátenie nevyčerpanej časti poistného z povinného zmluvného poistenia.

Čítať celé...


Ako kúpiť ojazdené auto?

10. február

Nový automobil v prvom roku stráca až tretinu svojej hodnoty. Preto je z finančného hľadiska výhodnejšie kúpiť si ojazdené auto, ktoré v nasledujúcich rokoch stráca menej hodnoty a pritom môže byť veľmi kvalitné. Je však dôležité vybrať si správne. Pri novom aute vám stačí zohľadniť farbu, typ, výkon a značku. Ak kupujete auto z druhej ruky, je nutné myslieť aj na veci, ktoré pri funglovke nemusíte riešiť. No za ušetrené financie to často stojí.

Čítať celé...


Exotika v zime: Ktoré krajiny navštíviť?

3. február

Niekedy príde jednoducho chuť vyraziť v zimnom alebo sychravom období za teplým počasím. Možno práve nemáte možnosť odletieť za exotikou hneď, ale vždy je dobré mať poruke ťahák, ktorý vám poradí letovú dráhu do lepších miest.

Čítať celé...