Aké sú najčastejšie pripoistenia k PZP?

29. október

Ak máte záujem o krytie prípadných škôd, ktoré mohli vzniknúť na vašom vozidle, zrejme uvažujete nad uzatvorením havarijného poistenia. V niektorých prípadoch sa však namiesto havarijného poistenia oplatí uzatvoriť pripoistenie k povinnému zmluvnému poisteniu.

Čítať celé...


Na dovolenku služobným autom: Na čo si dať pozor?

12. október

V prvom rade je to o zodpovednosti a jej nastavení. Ak jazdíte pracovne služobným autom, nepatrí vám a čiastočne zaň preberáte zodpovednosť. Dá sa to poistiť v rámci poistenia zodpovednosti za škody spôsobené zamestnávateľovi. Ak ale idete na dovolenku služobným autom, aké poistenie kryje prípadné škody? PZP, cestovné poistenie alebo to budete musieť splácať zamestnávateľovi? Má vôbec zmysel ísť na dovolenku služobným autom alebo je to zbytočné riziko?

Čítať celé...


Neplatná STK? Pokuta môže ísť do státisícov eur

12. október

Kúpiť auto nie je len tak. S jeho prevádzkou súvisí rad povinností, ktorých cieľom je zaistiť bezpečie na cestách. Z tohto dôvodu musí mať každé vozidlo okrem povinného zmluvného poistenia aj platnú technickú kontrolu STK. Tá je dôkazom, že technický stav vozidla je v poriadku.

Čítať celé...


Čaká vás dovolenka v Tatrách? Užite si ju bezpečne

11. október

Tatry sú nepochybne jednou z najvyhľadávanejších dovolenkových destinácií Slovákov. Niet sa čomu čudovať, poskytujú predsa vynikajúce príležitosti na rodinné výlety, turistiku, lyžovačky či adrenalínové športy. Plánujete dovolenku v Tatrách aj vy? Užite si ju bez obáv s poistením do hôr.

Čítať celé...