Čo si zbaliť na cestu do USA?

19. august

Spojené štáty americké sú lákavou destináciou pre mnohých cestovateľov. Navyše dnes nie je ani drahé, ani náročné zaletieť za oceán. Na niekoľko vecí však musíte pamätať, pretože platí, že iný kraj, je aj iný mrav.

Čítať celé...


TOP destinácie na dovolenku v septembri

14. august

September je mesiac v roku, kedy sa leto láme do jesene. Ale v tomto prípade aj napriek tomu máme skvelé tipy, ako si ho užiť naplno. Napríklad aj tým, že tento mesiac strávite na cestách. Niektoré miesta sú práve v septembri najkrajšie.

Čítať celé...


Čo si zabaliť na letnú dovolenku pri mori?

12. august

Slnečné okuliare, opaľovacie krémy, doklady a aspoň debetnú, či kreditnú kartu. To je základná výbava, s ktorou môžete ísť aj na kraj sveta. Pretože oblečenie, jedlo aj zábavu si môžete kúpiť aj priamo na mieste. Sú však veci, ktoré si už na mieste nekúpite. Dobré poistenie cesty.

Čítať celé...


Čo musí obsahovať autolekárnička?

5. august

Obsah lekárničiek pre cestnú dopravu u nás upravuje Vyhláška Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky č. 143z 8. apríla 2009. V princípe každá autolekárnička, ktorú si kúpite musí obsahovať predpísaný obsah. Avšak pre samotného motoristu je dôležité vedieť, na čo sa môže v prípade zranení na cestách spoľahnúť. Pretože autolekárničku nie je nutné používať len pri nehodách, ale napríklad aj pri pošmyknutiach na chodníku, pri uštipnutí hmyzom, rezných ranách, skrátka akýchkoľvek zraneniach, ktoré sa môžu napríklad cestou autom a na výletoch prihodiť.

Čítať celé...