Povinná výbava na dovolenku do Rakúska

20. jún

Bez povinného zmluvného poistenia nemôžte vyjsť na verejnú komunikáciu nielen na Slovensku, ale ani v zahraničí. Tiež sa nevyplatí jazdiť bez povinnej výbavy motorového vozidla, ktorú stanovuje zákon č. 106/2018 Z.z. o prevádzke vozidiel na cestnej premávke. Tento zákon sa iných krajinách často odlišuje. Ak sa chystáte do Rakúska, rovnako ako mnoho ďalších Slovákov každý rok, určite sa vyplatí mať na pamäti niekoľko dôležitých bodov, bez ktorých sa neobídete.

Čítať celé...


Povinná výbava pre motocykle

11. jún

Nezáleží na tom, či je to malá motorka, veľká, skúter, alebo Babeta. Povinná výbava je vždy stanovená pre všetky motocykle, jej zloženie sa však vzhľadom na veľkosť a kubatúr líši. Vždy je však dôležité mať na motorke doklady, prilbu a platné povinné zmluvné poistenie.

Čítať celé...


Ako sa vyznať v technickom preukaze vozidla

7. jún

Technický preukaz by sa dal nazvať základným dokumentom k vášmu automobilu. Páve v ňom nájdete dôležité údaje, ktoré budete potrebovať, ak si idete uzatvoriť havarijné poistenie, alebo aj povinné zmluvné poistenie (PZP). Mnohí vodiči sa však v technickom preukaze úplne nevyznajú a často ani nevedia, aký by mali mať pri sebe a ktorý nosiť so sebou bežne nemajú.

Čítať celé...