Poistenie lode

20. máj

Medzi menej obvyklé poistenia patrí poistenie lode. Nie je sa čomu čudovať. Slovenská republika nedisponuje veľkými riekami, jazerami ani morom, ktoré sú pre vlastníctvo lode podmienkou. Aj napriek tomu existujú ľudia, ktorí vlastnia loď a hojne ju využívajú v rámci možností, ktoré im naše prírodné podmienky poskytujú.

Čítať celé...


Ako sa pripraviť na STK

13. máj

Stanici technickej kontroly alebo dobre známej STK sa žiadny motorista, teda lepšie povedané vlastník vozidla, či motocykla nevyhne. Je to povinná jazda, ktorou sa určí, či je vaše vozidlo vôbec schopné vyraziť na cesty. No sa samozrejme na takýto úkon sa treba dobre pripraviť. Ako to urobiť ešte pred tým, ako vyrazíte na STK?

Čítať celé...


Ako zabezpečiť auto pred krádežou

10. máj

Auto nie je len veľká investícia, ale pre každého majiteľa aj srdcová záležitosť. Preto pri krádeži auta nejde len o stratu súkromia, či krádež finančnej hodnoty, ale zlodeji siahnu aj na vaše potešenie. Preto je vhodné si vozidlo zabezpečiť omnoho precíznejšie, ako len vstavaným imobilizérom, ktorý už má väčšina automobilov v základnej výbave.

Čítať celé...


Ako nasadiť v zime reťaze

7. máj

Bez ohľadu na to, či máte zimné pneumatiky, nie všade sa s nimi dostanete a budú stačiť. Niekedy je nutné vyštverať sa do hôr a kopcov napríklad pomocou zimných reťazí. Ak milujete hory, lyžovačky a mierite aj na zahraničné svahy, kvalitné reťaze majte vždy pribalené v batožinovom priestore.

Čítať celé...