Dá sa uložiť registračná značka do depozitu?

30. apríl

Mnoho vodičov o tejto možnosti nevie, ale ak svoje auto nebudete dlhodobejšie využívať, či už napríklad z dôvodu nejakej dlhej zahraničnej cesty, stáže alebo pobytu, môžete ho dočasne vyradiť z evidencie, dať ho prakticky do depozitu.

Čítať celé...


Čo s PZP pri predaji vozidla?

30. apríl

Predávate auto, ale ešte stále máte platné povinné zmluvné poistenie? Čo robiť, ak do konca poistného obdobia ostáva ešte pár mesiacov a prirodzene poistenie musí byť vystavené na vlastníka vozidla? A môžete už zaplatené peniaze dostať späť? Na to všetko odpovedá náš článok.

Čítať celé...


Najkurióznejšie úrazy na horách

30. apríl

Bežne si vyrazíte na hory, aby ste si schuti zalyžovali alebo sa venovali turistike. No nie vždy je na konci takéhoto odhodlania aj pozitívny výsledok. Pretože sa môže stať úraz a niekedy vám nepomôže ani dávať si pozor, pretože iný človek môže byť vinníkom, ktorý vás dostane do kurióznej situácie, z ktorej nevyviaznete.

Čítať celé...


Bez akého poistenia by ste na lyžovačku ísť nemali?

30. apríl

Lyžovačka sa zvykne predražiť najčastejšie v dôsledku únavy, či precenenia vlastných síl. Európsky preukaz poistenca totiž negarantuje náhradu všetkých nákladov na poúrazovú zdravotnú starostlivosť v zahraničí. Bez akého poistenia by ste teda nevyraziť na svahy doma aj v zahraničí?

Čítať celé...


Checklist – čo si zobrať na dovolenku

29. apríl

Už ste mysľou niekde pri mori alebo na horách a to znamená, že v tom návale radosti a očakávania môžete na niekoľko podstatných vecí aj zabudnúť. Možno to poznáte aj z vlastnej skúsenosti. Už sa vidíte popíjať drinky na pláži a tak zabudnete v tej eufórii zbaliť niekoľko podstatných vecí.

Čítať celé...


Chystáte sa na hory? Na toto určite nezabudnite

29. apríl

Turistické chodníky už odmŕzajú a to je pre mnohých milovníkov hôr čas, aby vymenili lyže za vibramy a vydali sa na aj neznáme horské cesty, vychutnať si skaly, lesy, prírodu ako doma, tak aj za hranicami. Každý turista vie, že mapa, jedlo, voda a pár vecí do batoha je základ prežitia.

Čítať celé...


Ako bezpečne cestovať stopom?

29. apríl

Stopovanie možno označiť za najlacnejší spôsob prepravy. Pravdou síce je, že pri ňom nemôžete čakať, že sa z bodu A do bodu B prepravíte v určitom časovom horizonte alebo že sa vám podarí doraziť v predný deň, či dokonca hodinu, ale bude to prakticky zadarmo. A navyše pre niekoho je stopovanie životný štýl a práve tá neistota, kedy a kam dorazí je pre neho značne príťažlivá.

Čítať celé...


Kedy stačí a kedy nestačí mať v Európe Európsky zdravotný preukaz?

29. apríl

Európsky preukaz zdravotného poistenia znie síce honosne a mal by zabezpečiť člnom Európskej únie právo na zdravotné ošetrenie v akejkoľvek členskej krajine EÚ, Európskeho hospodárskeho priestoru a Švajčiarsku. No skutočnosť nie je tak atraktívna. Ako sa na vás budú pozerať, ak sa kartičkou poistenca preukážete napríklad pri ošetrení v Rakúsku, Francúzsku, Španielsku, či inej krajine?

Čítať celé...


Digitálne nomádstvo – čo na to potrebujete?

29. apríl

Nomádi boli v minulosti kočovníci. Cestovali po svete a hoci všade hľadali domov, prakticky nikde ho nemali. Dnes sa odhaduje, že po celkom svete stále žije okolo 30 miliónov nomádov. Tých klasických. K nim sa však pridali aj digitálni. Tí nekočujú za prácou, ale prácu si nosia všade so sebou.

Čítať celé...


Havarijné poistenie na staršom vozidle – kedy sa oplatí a kedy už nie?

29. apríl

Havarijné poistenie je jedno z najdrahších typov poistení. Prirodzene cena je priamo úmerná krytiu. Autá majú dnes hodnotu nehnuteľností a nehôd na cestách pribúda. Tomu zodpovedajú aj ceny havarijných poistení. Pre mnohých vodičov však havarijné poistenie predstavuje niečo, čo platiť nechcú, s dôverou vo vlastné schopnosti.

Čítať celé...