Dá sa uložiť registračná značka do depozitu?

30. apríl

Mnoho vodičov o tejto možnosti nevie, ale ak svoje auto nebudete dlhodobejšie využívať, či už napríklad z dôvodu nejakej dlhej zahraničnej cesty, stáže alebo pobytu, môžete ho dočasne vyradiť z evidencie, dať ho prakticky do depozitu.

Čítať celé...


Najkurióznejšie úrazy na horách

30. apríl

Bežne si vyrazíte na hory, aby ste si schuti zalyžovali alebo sa venovali turistike. No nie vždy je na konci takéhoto odhodlania aj pozitívny výsledok. Pretože sa môže stať úraz a niekedy vám nepomôže ani dávať si pozor, pretože iný človek môže byť vinníkom, ktorý vás dostane do kurióznej situácie, z ktorej nevyviaznete.

Čítať celé...


Digitálne nomádstvo – čo na to potrebujete?

29. apríl

Nomádi boli v minulosti kočovníci. Cestovali po svete a hoci všade hľadali domov, prakticky nikde ho nemali. Dnes sa odhaduje, že po celkom svete stále žije okolo 30 miliónov nomádov. Tých klasických. K nim sa však pridali aj digitálni. Tí nekočujú za prácou, ale prácu si nosia všade so sebou.

Čítať celé...


Kedy stačí a kedy nestačí mať v Európe Európsky zdravotný preukaz?

29. apríl

Európsky preukaz zdravotného poistenia znie síce honosne a mal by zabezpečiť člnom Európskej únie právo na zdravotné ošetrenie v akejkoľvek členskej krajine EÚ, Európskeho hospodárskeho priestoru a Švajčiarsku. No skutočnosť nie je tak atraktívna. Ako sa na vás budú pozerať, ak sa kartičkou poistenca preukážete napríklad pri ošetrení v Rakúsku, Francúzsku, Španielsku, či inej krajine?

Čítať celé...


Checklist – čo si zobrať na dovolenku

29. apríl

Už ste mysľou niekde pri mori alebo na horách a to znamená, že v tom návale radosti a očakávania môžete na niekoľko podstatných vecí aj zabudnúť. Možno to poznáte aj z vlastnej skúsenosti. Už sa vidíte popíjať drinky na pláži a tak zabudnete v tej eufórii zbaliť niekoľko podstatných vecí.

Čítať celé...


Ako bezpečne cestovať stopom?

29. apríl

Stopovanie možno označiť za najlacnejší spôsob prepravy. Pravdou síce je, že pri ňom nemôžete čakať, že sa z bodu A do bodu B prepravíte v určitom časovom horizonte alebo že sa vám podarí doraziť v predný deň, či dokonca hodinu, ale bude to prakticky zadarmo. A navyše pre niekoho je stopovanie životný štýl a práve tá neistota, kedy a kam dorazí je pre neho značne príťažlivá.

Čítať celé...


Čo všetko vplýva na cenu cestovného poistenia?

29. apríl

Cestovné poistenie sa cenovo rôzni nielen od poisťovne k poisťovni, ale cenu určuje predovšetkým cieľ, dĺžka cesty a krajina. Ak chcete nájsť rozumný kompromis medzi cenou a ponúkanými službami, je vhodné vedieť, čo vlastne výslednú cenu produktu, ktorý si kúpite, najrazantnejšie ovplyvňuje.

Čítať celé...


Ako sa brániť pred poistnými podvodmi?

29. apríl

Poistný podvod sa síce nedá spáchať nevedome, ale niekedy je možné sa k nemu dostať vcelku jednoducho. Aj malá drobnosť môže znamenať, že sa človek nevyhne poistnému podvodu. Pričom za podvody v oblasti poistenia hrozí väzenie až do pätnásť rokov.

Čítať celé...


Ako ochrániť vozidlo pred prírodnými živlami?

29. apríl

Aj ten najopatrnejší vodič nemá možnosť sa vyhnúť výčinom počasia. Či už ide o poškodenie následkom krupobitia, ohňa, či záplavy, vodičské skúsenosti sú nepodstatné, ak zasiahne príroda. Preto je často neskoro vyčítať si, že ste nemysleli na ochranu pred živlami včas. Pretože ochrana pred nimi skutočne existuje.

Čítať celé...


Aké pripoistenia automobilu existujú

29. apríl

Platiť si havarijné poistenie má v istých chvíľach rozhodne svoj zmysel. Niekedy sa však stáva drahým poistením, napríklad ak máte auto stabilne uzatvorené v garáži, alebo málo cestujete, prípadne máte staršie vozidlo. V takýchto prípadoch však tiež nemusíte mať auto nepoistené. Môžete si voliť pripoistenia, ktoré sa pre vás zdajú relevantné.

Čítať celé...


Ako postupovať pri poškodení vozidla výtlkom na vozovke

29. apríl

Na slovenských cestách nie je žiadny problém vletieť kolesom do hlbokej jamy. Výtlky sa po zime objavujú v tak hojnom počte, že vyhnúť sa im na niektorých úsekoch je prakticky nemožné. Potom sa ostáva len modliť, aby si to vaše auto neodnieslo. Nie vždy však stret s výtlkom končí bezpečne.

Čítať celé...


Ako postupovať pri poistných udalostiach v zahraničí?

29. apríl

Chvíle, keď si odletíme za morom, teplom a dobrodružstvami sa nezadržateľne blížia. Každoročne si však mnoho Slovákov žiaľ odnáša z dovoleniek nielen príjemné zážitky. Mnohí zažijú úraz, ochorenie, niekedy je potrebná aj hospitalizácia. Nepríjemným je nielen samotné pokazenie dovolenky, ale problémy ešte prehĺbi, ak človek nevie, čo má robiť ako prvé.

Čítať celé...


Dobrodružná dovolenka v exotických krajinách: Na čo si dať pozor?

29. apríl

Exotické krajiny sú prirodzeným lákadlom cestovateľov. Nie sú totiž len o slnku, mori a piesku, ale aj nových dobrodružstvách, kultúra, úplne inom svete. No ten má aj svoje nepredvídateľné nástrahy a riziká, na ktoré je potrebné sa pripraviť.

Čítať celé...


Aké bonusy k poisteniu vozidla môžete získať?

29. apríl

Uzatvoriť poistenie vozidla je o niečo výhodnejšie, ak si vezmete od poisťovne bonusy, ktoré môžete mať bezplatne. Preto vám poradíme, ako ich jednoducho získať.

Čítať celé...


Nestíhate? Cestovné poistenie vybavíte aj na poslednú chvíľu

29. apríl

Ak si naplánujete zájazd pri mori napríklad pár mesiacov dopredu, tak je samozrejmé, že si k nemu prirodzene objednáte aj cestovné poistenie v dostatočnom predstihu. Lenže dnes je doba rýchla. Využijete akciu na letku alebo ubytovanie a zrazu sedíte na letisku. Za hodinu máte letieť na vysnívanú dovolenku a zrazu zisťujete, že ste zabudli na cestovné poistenie.

Čítať celé...


Cestovná lekárnička – čo by mala obsahovať

29. apríl

Nikto si na dovolenke a cestách neželá byť chorý, ale omnoho lepšie je byť na prípadné problémy pripravený. Mnoho drobností a nepríjemností aj na dovolenke sa dá zvládnuť bez návštevy lekára, ak máte správne vybavenú cestovú lekárničku z domu. Mala by obsahovať niekoľko podstatných vecí, vďaka ktorým malé zranenia, či zdravotné problémy prekonáte bez toho, aby ste si z dovolenky ukrojili príjemné dni čakaním u lekára.

Čítať celé...


Cestovné poistenie ku platobnej karte

29. apríl

Dostanete platobnú kartu alebo kreditnú kartu a k nej ako bonus cestovné poistenie. Práve cestovné poistenie k platobným kartám niektoré finančné inštitúcie používajú ako lákadlo a bonus, dokonca ako niečo, čo môžete využívať po celý rok bez zvýšených finančných nákladov. Niekedy je prezentované cestovné poistenie ako bonus ku karte, ktorého cena vlastne pokryje napríklad mesačný poplatok za kartu.

Čítať celé...


Ako sa dostať k najvýhodnejšiemu cestovnému poisteniu

29. apríl

Mať kvalitné cestovné poistenie je jedna vec. Ale mať ho aj cenovo výhodné je vec druhá. Ideálne samozrejme je, ak sa tieto dve veci spoja dokopy. Preto je potrebné sledovať nielen to, čo všetko poistenie kryje, ale aj to, či zaň neplatíte príliš veľa a možno aj zbytočne.

Čítať celé...


Chystáte sa na dovolenku s karavanom? Nezabudnite ho poistiť!

29. apríl

Cestovanie s karavanom nie je low cost dovolenkou. Práve naopak. Ak si kúpite karavan, je to investícia skoro rovnako veľká, akoby ste si kúpili menší doma, ale tento dom bude pojazdný. No a oplatí sa pre ľudí, ktorí milujú cestovanie a hlavne slobodu, pretože to vám milovníci karavanovej turistiky povedia ako prvé.

Čítať celé...


Zľavy na poistení pre študenta!

29. apríl

Študenti veľa cestujú. A to nielen na dovolenky a na poznávanie sveta, ale aj na zahraničné stáže, výlety, výmenné pobyty, alebo za prácou. A všade je nutné mať cestovné poistenie, pretože Európsky preukaz zdravotného poistenia rozhodne nikdy nestačí. Ani študentovi.

Čítať celé...


Zmluva o cestovnom poistení – čo musí obsahovať

29. apríl

Cestovné poistenie je zmluvný vzťah medzi poisťovňou a klientom. A iba ak je zmluva dobrá, tak ste dostatočne krytý a môžete byť spokojný. Ako sa hovorí v prísloví, zmluvy robia dobrých priateľov. Neraz sa totiž stáva, že klienti sú nespokojní, hlavne ak má prísť k poistnému plneniu.

Čítať celé...