Poistenie na lyže v zahraničí. Takto si ho vyberiete

26. február

Cestovať za lyžovačkou za hranice je dnes aj pre mnoho Slováckou bežnou súčasťou zimnej dovolenky. Veď pri cenách a službách na Slovensku sú Dolomity, alebo rakúskou vhodnou alternatívou. To pri cestovaní za hranice sa spájajú dve riziká. Lyžovanie aj samotnú cestu a je dobré sa pripraviť na nečakané situácie vhodným poistením.

Čítať celé...


Pri uzatváraní poistiek na auto sa pýtajte na likvidáciu

26. február

Mať dobré poistenie je dôležité ako v prípade havarijnej poistky, ktorá dokáže pokryť veľmi rýchlo a efektívne vaše náklady, ale dôležité je to aj v prípade PZP, aby poškodený vodič nevymáhal neustále škodu od vás. Preto sa už pri uzatváraní poistenia pre auto spýtajte na rýchlosť a efektivitu likvidácie škody.

Čítať celé...


Pitím počas jazdy znižujete riziko nehody

26. február

Plánujete cestu autom? Okrem benzínu, brzdovej, či chladiacej kvapaliny je vhodné si overiť aj stav vody v ostrekovačoch a stav vody pre vodiča. Na cestu by ste totiž nemali vyrážať bez dostatočnej zásoby pitnej vody. Dehydratácia a suchý vzduch, ktorý vzniká následkom kúrenia a klimatizácie sa môže podpísať na vyššej nehodovosti.

Čítať celé...


Autoservis a výber havarijnej poistky. Na čo si dať pozor

26. február

Stala sa vám nehoda a chcete si dať auto opraviť? Pamätajte na to, že poisťovňa vám nepreplatí faktúru z hociktorého servisu. Preto už pred samotným výberom servisu pre vaše vozidlo je vhodné komunikovať poisťovňou.

Čítať celé...


Mali ste zranenie? Poisťovňa si vás preverí

18. február

Nehody na lyžiach patria až do jari k jednému z najčastejších dôvodov úrazov počas celej zimy. Ak ste utrpeli úraz na oficiálnej zjazdovke, platí vám bežné zdravotné poistenie. Mimo nej musíte využiť poistenie na hory, ale v oboch prípadoch si poisťovne overia, ako vlastne k úrazu prišlo.

Čítať celé...


Lyžovanie na Slovensku. Aké poistenie si vybrať?

8. február

Zimná a jarná lyžovačka patria jednoznačne k rizikovým športom. Mnoho lyžiarov si však myslím, že pokiaľ sú na Slovensku, tak nepotrebujú cestovné poistenie na lyže. Opak je však pravdou. Mnohí tak podceňujú riziká.

Čítať celé...