Poistenie na lyže v zahraničí. Takto si ho vyberiete
Cestovať za lyžovačkou za hranice je dnes aj pre mnoho Slováckou bežnou súčasťou zimnej dovolenky. Veď pri cenách a službách na Slovensku sú Dolomity, alebo rakúskou vhodnou alternatívou. To pri cestovaní za hranice sa spájajú dve riziká. Lyžovanie aj samotnú cestu a je dobré sa pripraviť na nečakané situácie vhodným poistením.
Pri uzatváraní poistiek na auto sa pýtajte na likvidáciu
Mať dobré poistenie je dôležité ako v prípade havarijnej poistky, ktorá dokáže pokryť veľmi rýchlo a efektívne vaše náklady, ale dôležité je to aj v prípade PZP, aby poškodený vodič nevymáhal neustále škodu od vás. Preto sa už pri uzatváraní poistenia pre auto spýtajte na rýchlosť a efektivitu likvidácie škody.
Pitím počas jazdy znižujete riziko nehody
Plánujete cestu autom? Okrem benzínu, brzdovej, či chladiacej kvapaliny je vhodné si overiť aj stav vody v ostrekovačoch a stav vody pre vodiča. Na cestu by ste totiž nemali vyrážať bez dostatočnej zásoby pitnej vody. Dehydratácia a suchý vzduch, ktorý vzniká následkom kúrenia a klimatizácie sa môže podpísať na vyššej nehodovosti.
Autoservis a výber havarijnej poistky. Na čo si dať pozor
Stala sa vám nehoda a chcete si dať auto opraviť? Pamätajte na to, že poisťovňa vám nepreplatí faktúru z hociktorého servisu. Preto už pred samotným výberom servisu pre vaše vozidlo je vhodné komunikovať poisťovňou.
Mali ste zranenie? Poisťovňa si vás preverí
Nehody na lyžiach patria až do jari k jednému z najčastejších dôvodov úrazov počas celej zimy. Ak ste utrpeli úraz na oficiálnej zjazdovke, platí vám bežné zdravotné poistenie. Mimo nej musíte využiť poistenie na hory, ale v oboch prípadoch si poisťovne overia, ako vlastne k úrazu prišlo.
Lyžovanie na Slovensku. Aké poistenie si vybrať?
Zimná a jarná lyžovačka patria jednoznačne k rizikovým športom. Mnoho lyžiarov si však myslím, že pokiaľ sú na Slovensku, tak nepotrebujú cestovné poistenie na lyže. Opak je však pravdou. Mnohí tak podceňujú riziká.