Povinná výbava auta v Rakúsku

25. november

Rakúsko je našim najbližším susedom a z Bratislavy je to do Rakúska pár minút jazdy autom. Mnoho vodičov však zabúda, že povinná výbava do Rakúska sa od tej slovenskej môže líšiť. Overte si preto, či máte skutočne všetko pred tým, ako prekročíte aj keď neviditeľné hranice.

Čítať celé...


Povinná výbava auta na rok 2020: Máte všetko?

18. november

Pri otázke povinnej výbavy mnoho vodičov len pokrčí ramenami a spoliehajú sa na to, že lekárnička je všetko, čo im v aute bude stačiť. Povinnú výbavu však určuje zákon a je podstatne bohatšia. Dokonca sa v rôznych štátoch aj jemne líši. Preto pozor, čo v aute máte aj nemáte.

Čítať celé...


Pokazené auto v zahraničí: Asistenčné služby vám poradia

11. november

Počas dovolenkového obdobia využívame autá častejšie na dlhšie trasy, vedúce neraz po zahraničných cestách. Dôkladná kontrola vozidla pred dlhou cestou by mala byť samozrejmosťou, no napriek tomu výlet môže aj tak skomplikovať porucha vozidla. Nie je to však koniec dovolenky, asistenčné služby vám vedia poradiť.

Čítať celé...


Oplatí sa poistenie storna?

4. november

V rámci cestovného poistenia každá poisťovňa odporúča myslieť aj na poistenie storna zájazdu. Hlavne v prípade, ak cestujete s malými deťmi, ktoré môžu zo dňa na deň ochorieť, alebo svoj výlet plánujete dlhodobo dopredu.

Čítať celé...


Poistenie auta na cestu do zahraničia

4. november

Cesta za hranice autom je vždy o niečo rizikovejšia, ako keď chodíte po známej trase. Aj preto je vhodné sa na takúto cestu pripraviť. Nielen povinným zmluvným poistením, ktoré je pre každé auto samozrejmosťou, ale napríklad aj havarijným poistením, či niektorými isteniami auta, ktoré sú vhodné špeciálne za hranice. Samozrejmosťou je aj poznať správny postup, ako si plnenie uplatniť.

Čítať celé...