Kedy stačí autu iba PZP?

21. január

Havarijné poistenie sa berie ako bežná výbava nových automobilov. Ale ani pri nich nemusí platiť všeobecne, že je potrebné ho uzatvoriť. Povinné zmluvné poistenie je nutnosť, ale niekedy môže suplovať aj havarijnú nadstavbu.

Čítať celé...


Cesta na iný kontinent. Ako sa správne poistiť?

21. január

Opúšťate prístav Európy aj Európskej únie, mierite na iný kontinent, do miest, kde európske spoločenstvo nemá ani najmenší dosah. Európsky preukaz zdravotného poistenia môžete nechať doma, platiť vám nebude. No aj tu potrebujete pre prípad núdze dostatočné zdravotné krytie. Viete, ako si ho ustrážiť?

Čítať celé...


Koľko vás bude stáť záchrana na horách v zahraničí?

14. január

https://cdn.eoit.cz/filecms/destinace-na-lyzovani-warth-schrocker.jpg||Ak sa chystáte na hory, okrem kvalitnej turistickej či lyžiarskej výbavy by ste mali myslieť ešte na jednu dôležitú vec - poistenie. Zranenia na horách môžu byť totiž drahé, a to najmä vtedy, ak sa stanú v zahraničí.

Čítať celé...


Cesta autom do zahraničia v roku 2019

8. január

Chytáte sa tento rok do zahraničia na dovolenku autom? Má to niekoľko výhod v porovnaní s lietadlom alebo autobusom. Ste časovo flexibilní, môžete si robiť pohodlné prestávky a navyše môžete jazdiť aj priamo na dovolenke bez nutnosti požičiavať si auto za drahé peniaze. Ak ste sa teda rozhodli dovolenkovať po vlastnej osi, určite nezabudnite na pár dôležitých záležitostí.

Čítať celé...