Kedy stačí autu iba PZP?

21. január

Havarijné poistenie sa berie ako bežná výbava nových automobilov. Ale ani pri nich nemusí platiť všeobecne, že je potrebné ho uzatvoriť. Povinné zmluvné poistenie je nutnosť, ale niekedy môže suplovať aj havarijnú nadstavbu.

Čítať celé...


Cesta na iný kontinent. Ako sa správne poistiť?

21. január

Opúšťate prístav Európy aj Európskej únie, mierite na iný kontinent, do miest, kde európske spoločenstvo nemá ani najmenší dosah. Európsky preukaz zdravotného poistenia môžete nechať doma, platiť vám nebude. No aj tu potrebujete pre prípad núdze dostatočné zdravotné krytie. Viete, ako si ho ustrážiť?

Čítať celé...


Cesta autom do zahraničia v roku 2019

8. január

Chytáte sa tento rok do zahraničia na dovolenku autom? Má to niekoľko výhod v porovnaní s lietadlom alebo autobusom. Ste časovo flexibilní, môžete si robiť pohodlné prestávky a navyše môžete jazdiť aj priamo na dovolenke bez nutnosti požičiavať si auto za drahé peniaze. Ak ste sa teda rozhodli dovolenkovať po vlastnej osi, určite nezabudnite na pár dôležitých záležitostí.

Čítať celé...


Ako bezpečne prepravovať psa v aute

8. január

Pes je miláčikom každej rodiny. Ak ho však chcete zobrať so sebou na dovolenku, nezabudnite ho pri prevoze dostatočne zabezpečiť. V opačnom prípade môže ublížiť sebe, ako aj ostatným členom posádky.

Čítať celé...


Cesta autom do zahraničia je riziková. Nezabudnite sa pripraviť

8. január

Cesta za hranice je rizikovejšia ako bežná doprava autom po cestách, ktoré poznáte. Preto ak vyrážate do zahraničia na dovolenku alebo za prácou autom, je vhodné sa pripraviť aj na prípadné rizikové situácie.

Čítať celé...