Viete pri šoférovaní dodržiavať bezpečnú vzdialenosť?

18. september

Reťazové nehody nevznikajú najčastejšie preto, že niekto prudko zabrzdí, ale preto, že vodič za ním nedodržal dostatočnú vzdialenosť. Ako teda jazdiť tak, aby ste nemuseli využiť havarijné poistenie aj v prípade, že vodič pred vami spraví nečakaný manéver?

Čítať celé...


Čo robiť ako prvé pri poruche auta na ceste

18. september

Ak vám auto vypovie poslušnosť doma v garáži, akurát zrušíte pár dohodnutých termínov. Ak vás však nechá v štichu stovky kilometrov od domova, je nutné vedieť si poradiť.

Čítať celé...


Dovolenky a brigády sú najrizikovejšie obdobia letných dní

18. september

Dovolenkové obdobie už nie je len počas júla a augusta, ale začína už júli a končí na sklonku septembra. Preto ak ešte stále čakáte na vysnívanú pobyt, prečítajte si, čomu sa vystríhať a na čo nezabudnúť, aby sa očakávania nepremenili na sklamanie. Rovnako aj v prípade, že sa chystáte na letnú brigádu.

Čítať celé...


Havarijné poistenie bez spoluúčasti

18. september

Prestavte si situáciu, že si platíte pravidelne havarijné poistenie a pri plnení vám poisťovňa povie, že škodu si musíte uhradiť sami. Dôvodom v tomto prípade nie je porušenie podmienok, či výluka v poistení, ale vaša spoluúčasť. To znamená, že akú výšku si hradíte sami. Ak sa do tejto spoluúčasti vtesná celá škoda, od poisťovne nedostanete nič.

Čítať celé...


Stala sa vám nehoda? Pozor pri výbere servisu

7. september

Napriek maximálnej snahe vyhnúť sa kolízii tisíce vodičov havaruje. Svedčia o tom čísla. Na Slovensku sa ročne len po nehodách opravuje v servisoch bezmála 270-tisíc vozidiel. Z nich má závažné poškodenie 13-tisíc automobilov. Lenže kvalita servisov sa rôzni. Preto nie je jedno, kam so svojim poškodeným vozidlom zamierite.

Čítať celé...


Najčastejšie chyby mladých vodičov

7. september

Mladí vodiči sú na cestách stále rizikovou skupinou. Aj šoférovanie si totiž vyžaduje značné zručnosti. A tie sa nedajú získať zo dňa na deň, ani za pár dní v autoškole. Preto napríklad pri uzatváraní poistky patria mladí vodiči k tým, ktorí si priplatia za PZP viac. No aj mladí vodič môže dokázať, že zvládne jazdiť bez škody už v prvom roku a tak si platbu poistného výrazne znížiť.

Čítať celé...