Preplácanie nových dielov. Výrazne zvyšuje výhodnosť poistky!

15. august

Pri výbere povinného zmluvného je vhodné orientovať sa na poistky, ktoré ponúkajú preplácanie nových dielov. Ak si zvolíte poistenie, ktoré ignoruje amortizáciu a prepláca ceny nových dielov, PZP pomôže nielen dotyčnému, ktorému ste škodu spôsobili, ale aj vám.

Čítať celé...


Dĺžka poistenia môže výrazne vplývať na jeho cenu

15. august

Pri poistení automobilov a motoriek mnoho vodičov zvažuje čo najnižšiu cenu. Je to logické. Najviac sa zaujímajú o cenu sviatoční vodiči, alebo napríklad motorkári, ktorí využívajú vozidlo iba pár mesiacov v roku. No nie vždy sa krátka doba poistenia vyplatí.

Čítať celé...


Legislatíva bude stav kilometrov kontrolovať precíznejšie

7. august

Na Slovensku aktuálne rezonuje téma stočených kilometrov, ktorému sa aktuálne snaží zabrániť aj novela zákona. Podvodníci s autami budú mať čoraz viac problémov predať vozidlo, ktoré má menej kilometrov, ako prešlo.

Čítať celé...


Na čo sa pripraviť pri dovolenke mimo Európskej únie

7. august

Európska únia priniesla niekoľko životných zlepšení a to hlavne pre tých, ktorí radi cestujú. Okamžite zistíte ak sa ocitnete mimo európskeho priestoru. V prípade, že prekročíte pomyselné hranice Európskej únie, ocitnete sa vo svete, kde nefungujú veci celkom tak, ako ste na ne zvyknutí.

Čítať celé...