Na čo je dobré sledovať poistnú sumu pri PZP?

14. marec

Poistná suma pri povinnom zmluvnom poistení by mala byť základným prvkom, ktorý si ustrážite. Je totiž zodpovedná za to, koľko budete v prípade škody platiť poškodenému. A to býva niekedy poriadne tučná čiastka.

Čítať celé...


Ako najúčinnejšie riešiť stret auta so zverou

14. marec

Ani ten najlepší vodič a najúčinnejší bezpečnostný systém často nedokáže zabrániť stretu automobilu so zverou. Nečakané vybehnutie diviny priamo pod kolesá auta končí neodvratne. Na jednej strane úhynom zvieraťa, na druhej často rozsiahlym poškodením auta. Ako teda postupovať, ak príde k tejto „nezavinenej“ udalosti?

Čítať celé...


Ako sa pri plnení škody z PZP nedostať do sporu so zákonom

14. marec

Poisťovne evidujú každoročne veľké množstvo prípadov, kedy ľudia chceli poistenie vozidiel využiť na obohatenie a nie na likvidáciu skutočnej škody. To je však trestným činom už aj v štádiu pokusu. Ako teda postupovať správne, aby ste sa pri poistnom plnení nedostali do problémov?

Čítať celé...


Ako meniť havarijnú poistku v závislosti od veku vozidla

14. marec

Pri novom vozidle ja havarijné poistenie prakticky nutnosťou. Málokto sa vystaví riziku, že nové auto poškodí takpovediac po opustení predajne. S vekom vozidla sa však čoraz viac vodičov pýta, či je havarijné poistenie ešte nutné, do akého veku sa oplatí a či sa havarijne poistenie oplatí napríklad aj pre automobily so starším dátumom výroby.

Čítať celé...


Biely kódex na svahu. Ako prežiť bezpečne na svahu a v horách!

14. marec

Hoci v dolinách už začne pomaly prichádzať jar, hory ešte dlho ostanú zahalené bielou pokrývkou. To je dobrá správa pre lyžiarov, ktorí milujú jarné lyžovačky, ale zároveň pre turistov predstavuje riziko. Z roka na rok pritom počet úrazov zavinených snehom stúpa. Poistenie môže byť popri dodržiavaní bieleho kódexu správnou cestou ako byť v bezpečí.

Čítať celé...


Na čo si dávať pozor pri podpise zmluvy o havarijnom poistení?

14. marec

Havarijné poistenie je veľmi podstatná vec, no to, že ho narýchlo uzatvoríte, napríklad v predajni automobilov. Zo štatistík poisťovní vyplýva, že len málo ľudí si prečíta poistné podmienky. Práve to je dôvod, pre ktorý vzniká mnoho nepríjemností. A to práve v čase, keď prichádza k plneniu, teda v období, keď sa spoliehate na istotu.

Čítať celé...