Cestujete v tehotenstve? Rizikom môžu byť aj susedné krajiny!

8. február

Zima priam láka do kúpeľov v Maďarsku, na lyžovačku do Álp, či na výhodné do Poľska, či len tak za oddychom do Prahy. Tehotenstvo samozrejme nie je dôvodom, aby ste nemohli tieto trasy absolvovať, no pozor, nie vždy to musí byť bezpečné.

Čítať celé...


Kedy vypovedať alebo zrušiť havarijnú poistku?

8. február

Neustále zmeny na trhu v oblasti havarijného poistenia inšpirujú vodičov, aby sa touto problematikou spojenou s prevádzkou auta zaoberali. Pretože platí, že havarijnú poistku môžete platiť v rôznych poisťovniach rozdielne. Havarijná poistka má však pri výpovedi aj rušení svoje špecifické pravidlá

Čítať celé...


Najčastejšie výluky z havarijného poistenia

8. február

Hlavným poslaním havarijného poistenia je poskytovať krytie za škody, ktoré si na aute spôsobíme sami, alebo sa stanú v dôsledku nepredvídateľných príčin, či vandalizmu. No ani havarijné poistenie nie je liek na každý problém. A práve o tom sú výluky.

Čítať celé...


Poistenie do hôr počas zimy. Toto budete potrebovať.

8. február

Zima je v horách ešte rizikovejším obdobím ako letné mesiace. Preto je vhodné zvážiť poistné produkty, ktoré môžu byť veľmi vhodnou náplasťou v prípade nepriazne osudu. Keďže výlety na lyžiach so sebou prinášajú niekoľko rizík, je fajn využiť aj poistný mix, ktorý ich pokryje všetky.

Čítať celé...


V čom všetkom pomôžu asistenčné služby cestovného poistenia?

8. február

Cudzia krajina, iná reč, odlišné zákony, rozdielna kvalita zdravotnej starostlivosti. V cudzine je jednoducho všetko diametrálne odlišné od toho, čo poznáme doma. No a preto je niekedy fajn poznať človeka, ktorý nás v problémoch zorientuje. Niekedy to môže byť delegát cestovnej kancelárie, ktorý pozná miestne pomery aj domácich.

Čítať celé...


Čo všetko vplýva na výšku PZP?

8. február

Cena povinného zmluvného poistenia nie je pre každého rovnaká. Dvaja vodiči s rovnakým autom v rovnakej poisťovni nemusia platiť rovnakú sumu. PZP sa totiž pre každého vodiča určuje jednotlivo. Záleží od mnohých okolností.

Čítať celé...


Právnik v rámci PZP. S čím všetkým vie poradiť?

8. február

Predstavte si, že sa vám stane nehoda a vy zrazu neviete, čo robiť. Zákony, paragrafy, právnické kľučky. Nebodaj od vás niekto začne vymáhať bolestné, odškodné, ušlý zisk. Žijeme v spoločnosti, kde zdatný právnik dokáže veľmi elegantne manévrovať a neznalý človek môže utrpieť. Preto sa čoraz viac ľudí rozhoduje pre poskytnutie právnej pomoci.

Čítať celé...


Poistenia, ktoré sa vám pri lyžovačke určite zídu

8. február

Už čoskoro na našich svahoch začne poriadna lyžovačka. Pripraviť sa na ňu neznamená len vybrať lyže z pivnice, ale sa aj zodpovedne chrániť. Preto vám prinášame sumár základných poistení, ktoré je vhodné mať skôr, ako vystúpite na vlek..

Čítať celé...


PZP s výhodami. Oplatia sa pri starších vozidlách

8. február

Mať povinné zmluvné poistenie s benefitmi je rovnako príjemné ako mať kamaráta s benefitmi. Jednoducho dostávate niečo, čo nie je celkom obvyklé, ale veľmi príjemné.

Čítať celé...