PZP kalkulačka

3. august

Výdavky spojené s kúpou nového auta sa nekončia vyplatením samotnej ceny. Ďalšia vec, ktorej sa určite nevyhnete, je povinné zmluvné poistenie. Neobíde vás preto, lebo povinnosť uzatvoriť PZP je ukotvená v zákone č. 381/2001 Z. z. Samozrejme, môžete sa uzatvoreniu PZP vyhýbať, ale pokuta až do výšky 3320 € by vás od takéhoto konania mala rozhodne odstrašiť.

Čítať celé...


Porovnanie cestovného poistenia

3. august

Chystáte sa vycestovať? Ak áno, určite sa nezabudnite poistiť. Nezáleží na tom, aký je účel vašej cesty, vždy na vás číha nejaké riziko. Spoliehať sa na to, že vaša dovolenka alebo služobná cesta je len krátka, by bolo veľmi nezodpovedné. Pokiaľ nemáte uzatvorené celoročné cestovné poistenie, nič sa nedeje.

Čítať celé...


Porovnanie PZP

3. august

Ak ste práve investovali peniaze do nového auta a ešte ste neuzatvorili povinné zmluvné poistenie, neunáhlite sa. Možno máte suseda alebo kamaráta, ktorý vám už stihol poradiť, kde by sa vám uzatvorenie PZP mohlo najviac vyplatiť. Hoci to určite myslia dobre, nemali by ste ich počúvať bez toho, aby ste si ich odporúčania skontrolovali.

Čítať celé...


Poistenie na hory

3. august

Slovenské hory sú krásne v každom ročnom období a preto ich hojne navštevujú turisti počas celého roka. V lete sú plné rekreačných turistov, v zime nadšených lyžiarov a skialpinistov. Celoročne sa po nich motajú horolezci a vyznávači adrenalínových športov. Tak ako sú hory krásne, dokážu byť aj nebezpečné.

Čítať celé...


Povinné zmluvné poistenie auta

3. august

Povinnosť uzatvoriť PZP je ukotvená v zákone č. 381/2001 Z. z. PZP auta alebo iného motorového vozidla má povinnosť uzatvoriť držiteľ motorového vozidla, ktorý je zapísaný v dokladoch, respektíve ten, na ktorého bola držba motorového vozidla prevedená.

Čítať celé...


Nájdite si najlacnejšie cestovné poistenie

3. august

Najlacnejšie cestovné poistenie v dnešnej dobe nájdete, ako inak, na internete. Časy, kedy ste museli chodiť od jednej poisťovne k druhej, žiadať si informácie a prospekty, navzájom porovnávať ponuky a stratiť touto činnosťou celý deň, sú už veľmi dávno za nami. Dokonca aj vyhľadávanie informácii na webových stránkach samotných poisťovní je už dávno prekonané.

Čítať celé...


Krátkodobé cestovné poistenie

3. august

Ak cestujete veľa a často, oplatí sa mať uzatvorené celoročné cestovné poistenie. Druhá možnosť, ktorú môžete využiť, je, že si uzatvoríte krátkodobé cestovné poistenie, plané len na obdobie plánovanej cesty. To sa hodí, keď toho počas roka veľmi nenacestujete, ale v lete si zájdete na dovolenku, v zime na lyžovačku a pomedzi to ešte párkrát na služobnú cestu.

Čítať celé...


Ktoré doklady v aute musíte mať?

3. august

Podľa zákona č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov je každý vodič povinný mať pri sebe určité doklady a dokumenty, ktoré má od neho polícia pri cestnej kontrole právo vyžadovať. Ktoré doklady to sú?

Čítať celé...


Cestovné poistenie do zahraničia

3. august

Ak sa chystáte na dovolenku, zahraničnú cestu, alebo cestovať po exotických krajinách s batohom na chrbte, nemali by ste zabúdať na cestovné poistenie do zahraničia. Ako sa hovorí, nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch.

Čítať celé...


Cena povinného zmluvného poistenia

3. august

Ak máte auto už roky a za celú dobu ste sa o cenu PZP nezaujímali, len ste si automaticky predlžovali povinné zmluvné poistenie v aktuálnej poisťovni, možno budete prekvapení, koľko môžete ušetriť. Cena PZP sa totiž počíta na základe premenných, ktorých hodnota sa v priebehu času môže meniť.

Čítať celé...


Cestovné poistenie Allianz – Slovenská poisťovňa

3. august

Poisťovňa Allianz funguje na slovenskom trhu už desiatky rokov. Je najväčšou univerzálnou poisťovňou u nás a patrí pod väčšiu nadnárodnú spoločnosť, ktorá má milióny klientov po celom svete. Na trhu má stabilné postavenie a množstvo spokojných zákazníkov. Zameriava sa takmer na všetky druhy poistenia, preto nie je prekvapujúce, že poskytuje aj cestovné poistenie.

Čítať celé...


Povinné zmluvné poistenie motocykla

3. august

Rovnako ako majitelia automobilov, aj majitelia motoriek potrebujú povinné zmluvné poistenie. Na rozdiel od majiteľov štvorkolesových dopravných prostriedkov majú motorkári pri PZP výhodu často nižšej ceny. Navyše už aj pri motorkách začali ponúkať poisťovne možnosť pripoistiť si niektoré riziká k PZP a musieť platiť havarijné poistenie.

Čítať celé...