PZP kalkulačka

3. august

Výdavky spojené s kúpou nového auta sa nekončia vyplatením samotnej ceny. Ďalšia vec, ktorej sa určite nevyhnete, je povinné zmluvné poistenie. Neobíde vás preto, lebo povinnosť uzatvoriť PZP je ukotvená v zákone č. 381/2001 Z. z. Samozrejme, môžete sa uzatvoreniu PZP vyhýbať, ale pokuta až do výšky 3320 € by vás od takéhoto konania mala rozhodne odstrašiť.

Čítať celé...


Povinné zmluvné poistenie auta

3. august

Povinnosť uzatvoriť PZP je ukotvená v zákone č. 381/2001 Z. z. PZP auta alebo iného motorového vozidla má povinnosť uzatvoriť držiteľ motorového vozidla, ktorý je zapísaný v dokladoch, respektíve ten, na ktorého bola držba motorového vozidla prevedená.

Čítať celé...


Nájdite si najlacnejšie cestovné poistenie

3. august

Najlacnejšie cestovné poistenie v dnešnej dobe nájdete, ako inak, na internete. Časy, kedy ste museli chodiť od jednej poisťovne k druhej, žiadať si informácie a prospekty, navzájom porovnávať ponuky a stratiť touto činnosťou celý deň, sú už veľmi dávno za nami. Dokonca aj vyhľadávanie informácii na webových stránkach samotných poisťovní je už dávno prekonané.

Čítať celé...


Porovnanie PZP

3. august

Ak ste práve investovali peniaze do nového auta a ešte ste neuzatvorili povinné zmluvné poistenie, neunáhlite sa. Možno máte suseda alebo kamaráta, ktorý vám už stihol poradiť, kde by sa vám uzatvorenie PZP mohlo najviac vyplatiť. Hoci to určite myslia dobre, nemali by ste ich počúvať bez toho, aby ste si ich odporúčania skontrolovali.

Čítať celé...


Krátkodobé cestovné poistenie

3. august

Ak cestujete veľa a často, oplatí sa mať uzatvorené celoročné cestovné poistenie. Druhá možnosť, ktorú môžete využiť, je, že si uzatvoríte krátkodobé cestovné poistenie, plané len na obdobie plánovanej cesty. To sa hodí, keď toho počas roka veľmi nenacestujete, ale v lete si zájdete na dovolenku, v zime na lyžovačku a pomedzi to ešte párkrát na služobnú cestu.

Čítať celé...


Cestovné poistenie Allianz – Slovenská poisťovňa

3. august

Poisťovňa Allianz funguje na slovenskom trhu už desiatky rokov. Je najväčšou univerzálnou poisťovňou u nás a patrí pod väčšiu nadnárodnú spoločnosť, ktorá má milióny klientov po celom svete. Na trhu má stabilné postavenie a množstvo spokojných zákazníkov. Zameriava sa takmer na všetky druhy poistenia, preto nie je prekvapujúce, že poskytuje aj cestovné poistenie.

Čítať celé...


Cena povinného zmluvného poistenia

3. august

Ak máte auto už roky a za celú dobu ste sa o cenu PZP nezaujímali, len ste si automaticky predlžovali povinné zmluvné poistenie v aktuálnej poisťovni, možno budete prekvapení, koľko môžete ušetriť. Cena PZP sa totiž počíta na základe premenných, ktorých hodnota sa v priebehu času môže meniť.

Čítať celé...