Najvýhodnejšie PZP v roku 2017

15. november

Priniesol nový kalendárny rok nejaké zmeny do povinného zmluvného poistenia, alebo ostáva všetko po starom? Na legislatívnej úrovni neprebehli v oblasti PZP žiadne zmeny. Systém povinného zmluvného poistenia je ošetrený v zákone č. 381/2001 Z. z., a odvtedy je cena určovaná najmä trhom v oblasti poisťovníctva.

Čítať celé...


Poistenie auta pri ceste za hranice. Aké sú možnosti?

15. november

Pred cestou za hranice už automaticky uzatvárame cestovné poistenie, no ako je to s našim autom? Aj preň existuje „cestovné poistenie“, ktoré by krylo nehody, škody, prípadne poskytlo asistenciu? Je potrebné pripoistenie, alebo si vystačíte s poisteniami, s ktorými brázdite slovenské cesty?

Čítať celé...


Poistenie do hôr počas jesennej a zimnej sezóny

15. november

Leto je za nami, je čas vymeniť plavky za turistickú, či zimnú výbavu a užívať si krásy pestro sfarbených hôr a neskôr aj lyžiarske vleky. Neverte však porekadlu, že nešťastie nechodí po horách. Je vždy lepšie sa voči nemu poistiť.

Čítať celé...


Prasknuté čelné sklo. Ako to je s jeho poistením naozaj?

15. november

Prasknuté čelné sklo nie je maličkosť. Neprejdete s ním stanicou technickej kontroly, môžete zaň dostať pokutu, môže byť rizikové na cestách a navyše jeho oprava je drahá. Na základe rozhodnutia súdov je možné aby ste si takúto výmenu skla hradili z PZP toho, kto vám ju spôsobil. No ak sa vinník neprizná, keďže dokazovanie je značne zložité, alebo ho ani nechytíte, existujú aj iné spôsoby, ako získať poistné krytie.

Čítať celé...


Možnosti uzatvorenia cestovného poistenia a poistenia do hôr

15. november

Jedno cestovné poistenie, alebo poistenie do hôr má viacero možností, ako ho uzatvoriť. Hlavne počas zimných a jesenných dní sa počasie predpovedá dosť zložito a ak nechcete vynechať slnečný víkend a vyraziť na hory, potrebujete operatívnu možnosť, ako poistenie uzatvoriť. A poisťovne to vedia.

Čítať celé...