Najvýhodnejšie PZP v roku 2017

15. november

Priniesol nový kalendárny rok nejaké zmeny do povinného zmluvného poistenia, alebo ostáva všetko po starom? Na legislatívnej úrovni neprebehli v oblasti PZP žiadne zmeny. Systém povinného zmluvného poistenia je ošetrený v zákone č. 381/2001 Z. z., a odvtedy je cena určovaná najmä trhom v oblasti poisťovníctva.

Čítať celé...


Poistenie auta pri ceste za hranice. Aké sú možnosti?

15. november

Pred cestou za hranice už automaticky uzatvárame cestovné poistenie, no ako je to s našim autom? Aj preň existuje „cestovné poistenie“, ktoré by krylo nehody, škody, prípadne poskytlo asistenciu? Je potrebné pripoistenie, alebo si vystačíte s poisteniami, s ktorými brázdite slovenské cesty?

Čítať celé...


Možnosti uzatvorenia cestovného poistenia a poistenia do hôr

15. november

Jedno cestovné poistenie, alebo poistenie do hôr má viacero možností, ako ho uzatvoriť. Hlavne počas zimných a jesenných dní sa počasie predpovedá dosť zložito a ak nechcete vynechať slnečný víkend a vyraziť na hory, potrebujete operatívnu možnosť, ako poistenie uzatvoriť. A poisťovne to vedia.

Čítať celé...


Poistenie do hôr počas jesennej a zimnej sezóny

15. november

Leto je za nami, je čas vymeniť plavky za turistickú, či zimnú výbavu a užívať si krásy pestro sfarbených hôr a neskôr aj lyžiarske vleky. Neverte však porekadlu, že nešťastie nechodí po horách. Je vždy lepšie sa voči nemu poistiť.

Čítať celé...


Prasknuté čelné sklo. Ako to je s jeho poistením naozaj?

15. november

Prasknuté čelné sklo nie je maličkosť. Neprejdete s ním stanicou technickej kontroly, môžete zaň dostať pokutu, môže byť rizikové na cestách a navyše jeho oprava je drahá. Na základe rozhodnutia súdov je možné aby ste si takúto výmenu skla hradili z PZP toho, kto vám ju spôsobil. No ak sa vinník neprizná, keďže dokazovanie je značne zložité, alebo ho ani nechytíte, existujú aj iné spôsoby, ako získať poistné krytie.

Čítať celé...