Kontrolné nálepky na čelnom skle od júla končia. Čo to pre vás znamená?

16. júl

Od 1. júla kontrolné orgány nevyžadujú nálepky zo staníc technickej kontroly, ktoré sú dôkazom o vykonaní povinnej technickej a emisnej kontroly i kontroly originality. Čo však táto zmena znamená pre vodičov?

Čítať celé...


Koronavírus: Čo by ste mali vedieť pred cestou do zahraničia?

9. júl

Koronavírus zmenil fungovanie v takmer všetkých sférach života. Medzi najzásadnejšie oblasti, ktoré ovplyvnil, patrí nepochybne aj cestovanie. Ak sa teda chystáte do zahraničia, mali by ste rátať so značnými obmedzeniami.

Čítať celé...


Čo vidieť v Krakove?

29. jún

Krakov je mesto, ktoré sa nachádza na zozname mnohých cestovateľov. Niet sa však ani čomu čudovať. Má obrovské množstvo pamiatok lákajúcich milovníkov histórie, no taktiež rôznych atrakcií. Tie zas nedajú spať najmä tým najmladším. Premýšľate, že by ste sa do tohto krásneho mesta vybrali aj vy? V tom prípade máme pre vás zopár tipov, čo rozhodne vidieť a navštíviť.

Čítať celé...


Čo nezabudnúť na hory?

22. jún

Hory predstavujú skvelý spôsob aktívneho oddychu. Počas túry objavíte nové miesta, rozprúdite krv v žilách a vyčistíte si hlavu. Plánujete tento rok cestu za ďalším dobrodružstvom? V tom prípade by ste nemali zabúdať na základné vybavenie. To vás môže zachrániť v neľahkých situáciách.

Čítať celé...


Palubná kamera do auta vám môže pomôcť: Ako ju vybrať?

15. jún

Palubná kamera sa stala v posledných rokoch veľmi užitočnou výbavou mnohých motorových vozidiel, najmä kvôli jej výhodám. Môže slúžiť ako svedkom, keď do vás niekto nabúra, ako aj pri preukázaní vašej neviny pri dopravnej nehode. Dnes na trhu môžete nájsť nespočetné množstvo autokamier v rôznych cenových skupinách s rozličnými funkciami, preto môže byť' niekedy ťažké vybrať si tú správnu. Prezradíme vám, ako si vybrať kameru, s ktorou budete spokojní, a na čo dbať pri jej výbere.

Čítať celé...


Ako poistiť firemné auto?

8. jún

Auto patrí k najdrahším položkám hnuteľného majetku firmy. Aj keď sa firmy snažia obmedzovať výdavky, pri výbere poistenia pre firemné auto by mala byť prvoradá kvalita poistenia, a nie jeho cena. Ako si správne vybrať poistenie pre firemné vozidlo? Kedy uzatvoriť havarijné poistenie?

Čítať celé...


Ako cestovať lietadlom? Príprava na prvý let

31. máj

Prvý let lietadlom je pre každého nepochybne mimoriadne veľkým zážitkom. Patríte aj vy medzi tých, ktorí doposiaľ nikam neleteli? Práve pre vás sme pripravili niekoľko rád, ktoré vám pomôžu s prípravou.

Čítať celé...


Toto sú najdrahšie autá na trhu: Viete koľko stoja?

26. máj

Na trhu sa stretneme s viacerými autami. Niektoré sú vhodné na bežné používanie, iné zas na to úžitkové. Následne je tu ešte jedna kategória luxusných áut, ktorá je charakteristická viacerými faktormi. Tým najvýraznejším je vysoká cena. Viete, aké autá sa zaraďujú k tým najdrahším na trhu?

Čítať celé...


Ako postupovať pri nehode v zahraničí?

20. máj

Dovolenková sezóna sa pomaly blíži a veľká väčšina dovolenkárov staví na cestovanie autom. Je pohodlné a bezpečné. V mnohých prípadoch oveľa komfortnejšie ako autobus alebo vlak. Vlastná doprava má síce množstvo výhod, no netreba zabúdať ani na zopár negatív. K tým sa radí napríklad dopravná nehoda. Ako ju vyriešiť za hranicami, v inej krajine?

Čítať celé...


Ako by mala vyzerať kúpno-predajná zmluva + vzor

11. máj

Kúpno-predajná zmluva je pre vás dôležitým dokumentom, ak sa chystáte predať alebo kúpiť auto. Kúpno-predajná zmluva chráni predávajúceho aj kupujúceho pri uskutočnení zmeny vlastníka auta. Aké sú náležitosti, ktoré by mala kúpno-predajná zmluva na auto obsahovať? Čo by v nej určite nemalo chýbať?

Čítať celé...


Kam ísť tento rok na dovolenku? Najlepšie destinácie pre Slovákov

3. máj

Leto sa nezadržateľne blíži a vy premýšľate, kam by ste tento rok vyrazili? Nepríjemná situácia, ktorá nás drží doma, sa pomaly upokojuje a umožňuje vyjsť aspoň kúsok za hranice. Oddýchnite si v obľúbených destináciách, naberte nové sily a užite si trochu slnka.

Čítať celé...


Na čo máte nárok pri oneskorenom lete?

28. apríl

Postrachom všetkých cestujúcich je meškajúci alebo zrušený let. Čakanie na oneskorený let môže byť' unavujúce, zdĺhavé a dokáže poriadne vytočiť, ak prípadne nestihnete prestup na ďalší spoj. Letecké spoločnosti vás často nechajú na pospas osudu. Vedeli ste, že za spomínané nepríjemnosti môžete požiadať o odškodné? Prečítajte si za akých podmienok a na čo máte nárok pri oneskorenom alebo zrušenom lete.

Čítať celé...


Tipy na najlepšie aplikácie do auta v zahraničí

20. apríl

Cestovanie bolo v minulosti náročné. Okrem klasických papierových máp sme so sebou museli často brať aj slovníky a iných nepraktických pomocníkov. Dnes nám na všetko stačí jeden smartfón. Do toho môžeme stiahnuť desiatky rôznych aplikácií. Aké sú tie najlepšie auto aplikácie, ktoré by vám rozhodne nemali chýbať?

Čítať celé...


Za čo dostanete najvyššiu pokutu?

12. apríl

Priestupkov, ktorých sa na cestách môžete dopustiť, je naozaj veľa. Policajti vás môžu zastaviť z rôznych dôvodov. Najjednoduchším spôsobom, ako sa pokutám vyhnúť je dodržiavať pravidlá cestnej premávky, ak nechcete platiť pokuty, ktoré môžu dosiahnuť výšku až 1000 eur a viac. Koľko vám zaúčtujú za prekročenie rýchlosti alebo jazdu na červenú? S akými sumami musíte pri prehreškoch počítať?

Čítať celé...


5 tipov, ako ušetriť pri cestovaní

6. apríl

Užívať si cestovanie za menej peňazí je snom viacerých z nás. Najmä v prípade, ak ide o zahraničné destinácie. Chcete objavovať svet lacnejšie aj vy? Pripravili sme pre vás niekoľko zaručených tipov, ako na to.

Čítať celé...


Ako bezpečne prepravovať psa v aute?

29. marec

Prevoz psa v aute nie je tak jednoduchý, ako vyzerá. Zviera je nevyspytateľné. Nikdy neviete, čo ho môže vyľakať alebo vyrušiť. Na prepravu by ste sa mali vždy dobre pripraviť. Nezabudnite ani na naštudovanie základných informácií, ktoré sa s touto témou spájajú. Ako teda správne cestovať so psom?

Čítať celé...


Netradičné destinácie na Slovensku

22. marec

Slovensko je krajina plná krásnych pamiatok a zaujímavých miest. Na svoje si prídu dospelí aj deti. Premýšľate, že by ste si tento rok namiesto exotických krajín vybrali slovenskú prírodu? V tom prípade nezabudnite na tieto netradičné destinácie.

Čítať celé...


Sezónne havarijné poistenie: Kedy sa oplatí?

16. marec

Okrem povinného zmluvného poistenia je dobré uzavrieť aj havarijné poistenie vozidla. To vás chráni v prípade poistnej udalosti a pokrýva škody na vašom vozidle. Zaujíma vás, či je možné uzavrieť aj sezónne alebo krátkodobé havarijné poistenie vozidla? V článku sa dozviete, aké máte možnosti a čo je pre vás najvýhodnejšie.

Čítať celé...


Ako postupovať pri prepise vozidla?

10. marec

Pri prepise vozidla je možné postupovať dvoma spôsobmi. Prepis je sám o sebe úkon, pri ktorom dochádza k zmene majiteľa už jazdeného vozidla. V tomto prípade sa rozlišuje, či k prepisu auta dochádza v rámci jedného okresu, a teda ostávajú štátne poznávacie značky, alebo sa vozidlo prepisuje na majiteľa mimo okresu. Prečítajte si, ako na prepis auta a aké poplatky čakať.

Čítať celé...


Novinky v evidencii vozidiel: Nový formát značiek a EČV viazané na vozidlo

6. marec

Minulý týždeň schválil parlament novelu zákona o cestnej premávke. Ten prináša zmeny v oblasti evidenčných čísel vozidiel, konkrétne celoslovenské evidenčné čísla bez označenia okresu a tiež prenositeľnosť značky.

Čítať celé...