Mali ste dopravnú nehodu? Čo treba urobiť ako prvé?

31. máj

Prišlo k najhoršiemu a nastala dopravná nehoda. Kolízii sa chce každý vyhnúť, no keď nastane, je dobré byť pripravený. Vedieť, ako v krízovej situácii konať, môže v mnohých prípadoch znížiť stres aj následky.

Čítať celé...


Kam na výlet na Slovensku?

27. máj

Slnečné lúče za oknami lákajú na túry a výlety. Aj vy máte chuť obuť si túlavé topánky a vybrať sa za zážitkami, ale nejako neviete, ktorým smerom? Máme pre vás inšpiráciu! Zosumarizovali sme niekoľko lákavých tipov na výletné ciele, ktoré rozhodne stoja za to. Chystáte sa na výlet s malým dieťaťom, so znudeným pubertiakom, v partii dospelých alebo len tak osamote? Z našej ponuky si zaručene vyberiete. Ak si kladiete otázku, kam na výlet na Slovensku, máme pre vás odpoveď.

Čítať celé...


Pozor na tieto nové dopravné značky a značenia

24. máj

Od minulého roku začali pribúdať na cestách nové dopravné značky a značenia. Mení sa ich tvar, symbol a niekedy aj význam. Okrem toho sa ale sprísnili aj niektoré zákazy. Jedným z nich je používanie telefónu za volantom. Chcete vedieť, aké zmeny vás čakajú v cestnej premávke? Prečítajte si náš článok.

Čítať celé...


Ako nabiť autobatériu?

21. máj

Máte problém so štartovaním a predpokladáte, že za to môže autobatéria? Nemusíte hneď robiť unáhlené závery a kupovať novú. Možno ju stačí len nabiť. Viete však, ako správne nabiť autobatériu a aké úkony treba predtým urobiť? Povieme si o tom v našom článku.

Čítať celé...


Kam dnes na výlet? Prinášame tipy na výlety, kam môžete ihneď vyraziť

18. máj

Ortuť na teplomere sa konečne vyšplhala na prijateľné hodnoty a slnečné lúče priam lákajú obuť si túlavé topánky. Ale kam vyraziť? Do prírody, za pamiatkami, k vode alebo za atrakciami? To je ako naschvál! Slovensko je obzvlášť bohaté na zaujímavé výletné miesta, ale keď práve máte čas, zrazu neviete, čo si vybrať. Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi na výlet. Ručíme vám za to, že zážitky na týchto miestach budú nezabudnuteľné.

Čítať celé...


Overenie km: Ako u ojazdeného auta spoznať, že je stočený tachometer

13. máj

Kúpa nového automobilu je pre mnohých veľkou investíciou, preto je často riešením staršie ojazdené vozidlo. V ich prípade však už nie sú záruky, že všetko bude fungovať tak, ako má. Najväčším problémom pri ojazdených autách sú najmä stočené kilometre. Ako si ich preveriť a nenaletieť podvodníkom? Povieme si o tom v našom článku.

Čítať celé...


Poistenia pre vozidlo: Aké by ste mali mať?

9. máj

Okrem nutnosti uzatvoriť PZP má vodič vždy na výber, akým poistením svoje auto ochráni. Pred rozhodnutím je však vhodné poznať rôznorodé parametre a možnosti ochrany. Potom je už len na vás, aké postenie vzhľadom na cenu a krytie si vyberiete. V rýchlom porovnaní je vždy vhodné používať internetové porovnávače a kalkulačky.

Čítať celé...


Alkohol skrýva riziko nielen dopravnej nehody

4. máj

Hoci na Slovensku platí na cestách nulová tolerancia alkoholu, stále nie je nič výnimočné, že si vodiči doprajú pohárik aj pred šoférovaním. Alkohol pritom spôsobuje stratu koncentrácie, čo je predovšetkým pri vedení vozidla mimoriadne nebezpečné. Pokuta však nie je to jediné, čo vám pri jazde pod vplyvom hrozí.

Čítať celé...


Kto hradí škody spôsobené vozidlami z Ukrajiny?

19. apríl

Od vypuknutia vojny na Ukrajine sa na slovenských cestách zvýšil počet áut registrovaných na Ukrajine, čo môže so sebou priniesť aj vyšší počet nehôd spôsobených týmito vozidlami. Za bežných okolností to vyrieši povinné zmluvné poistenie vinníka. Často sa však stáva, že ukrajinské vozidlá poistenie platné na Slovensku nemajú. Kto v takomto prípade uhrádza vzniknutú škodu?

Čítať celé...


Povinná výbava pre motocykle

28. marec

Rovnako ako autu, ani motocyklu nesmie chýbať povinná výbava. Jej zloženie sa, samozrejme, líši. Základ predstavujú doklady, prilba a platné povinné zmluvné poistenie. Plánujete si kúpiť alebo už máte malú či veľkú motorku? V tom prípade myslite na niekoľko pravidiel, ktoré je nutné dodržať. Všetky sme ich pre vás spísali.

Čítať celé...


Ako cestovať lietadlom? Príprava na prvý let

20. marec

Prvý let lietadlom je pre každého nepochybne mimoriadne veľkým zážitkom. Patríte aj vy medzi tých, ktorí doposiaľ nikam neleteli? Práve pre vás sme pripravili niekoľko rád, ktoré vám pomôžu s prípravou.

Čítať celé...


Alkohol za volantom v zahraničí: Aké sú limity?

18. marec

Na Slovensku je nulová tolerancia alkoholu za volantom. Ak nafúkate na jedno promile, dopúšťate sa trestného činu, za čo vám hrozí aj trest odňatia slobody. Sú však krajiny, kde nejaké to pivko, alebo pohár vína prejdú policajti so slovami: „Pán vodič, môžete pokračovať v jazde“.

Čítať celé...


Autom do Chorvátska: Aká je najlepšia cesta

13. marec

Chorvátsko je destinácia, kde sa najviac Slovákov vyberie vlastným autom. Dobre je preto na takúto cestu pripraviť aj vozidlo, pretože už cestou do cieľovej destinácie môžu vzniknúť nečakané komplikácie. Dôležité je skontrolovať technický stav auta, a to najmä brzdy, ktoré dostávajú pri plne naloženom aute poriadne zabrať. Dôležité je aj vybrať si správny smer cesty. Ako cestovať do Chorvátska autom?

Čítať celé...


Ako by mala vyzerať kúpno-predajná zmluva + vzor

5. marec

Kúpno-predajná zmluva je pre vás dôležitým dokumentom, ak sa chystáte predať alebo kúpiť auto. Kúpno-predajná zmluva chráni predávajúceho aj kupujúceho pri uskutočnení zmeny vlastníka auta. Aké sú náležitosti, ktoré by mala kúpno-predajná zmluva na auto obsahovať? Čo by v nej určite nemalo chýbať?

Čítať celé...


Čo si môžem zobrať do lietadla?

28. február

Cestovanie lietadlom má niekoľko obmedzení, ktoré ak nepoznáte, môžete si poriadne skomplikovať cestu. S niektorými vecami vás jednoducho na palubu nepustia. No a vy si môžete vybrať. Buď sa ich vzdáte, alebo nepoletíte. Ak chcete mať istotu, že pred nástupom do lietadla o nič neprídete, pokračujte v čítaní. Oboznámime vás s pravidla, či si vziať môžete a čo je nutné nechať doma, prípadne vo veľkej batožine.

Čítať celé...


Povinná STK pre automobil

27. február

Vlastniť auto nie je len prestíž a radosť, ale aj značná dávka povinností a zákonných nariadení, ktoré musí majiteľ vozidla naplniť. A nie je to len platný vodičský preukaz. Ak chcete auto používať na cestách, jedna z absolútne základných nutností je absolvovať povinnú STK. Nie je však povinná pre každé vozidlo hneď od začiatku.

Čítať celé...


Vybavenie cestovného pasu

22. február

Ak cestujete mimo Európsku úniu, na cestu budete potrebovať cestovný pas. Viete, kde vybaviť pas, ako dlho to bude trvať a koľko tento cestovný doklad bude stáť? Na všetky tieto otázky nájdete odpovede v nasledujúcom článku.

Čítať celé...


Kryje cestovné poistenie aj liečbu na koronavírus?

17. február

Vycestovať do krajín, kde je vysoký výskyt koronavírusu je riziko, ktorého sa spočiatku báli aj poisťovne. Každým dňom sa však na trhu objavujú nové možnosti poistenia kryjúce nielen náklady na liečbu, ale aj storno z dôvodu ochorenia COVID-19. Aké možnosti máte?

Čítať celé...


Povinná STK pre motocykel

14. február

Majitelia motocyklov majú tiež povinnosť absolvovať STK. Ak máte teda doma automobil a k tomu motorku, čaká vás nie jedna STK, ale rovno viacero. Dá sa povedať, že všetko, čo má svoju poznávaciu značku, musí sa hlásiť na stanici technickej kontroly.

Čítať celé...


Poistenie na dovolenku v aktuálnom roku: Ktoré je to najlepšie?

12. február

Dovolenková sezóna sa pomaly začína. S ňou prichádza nielen výber destinácie, ale aj výber vhodného poistenia, ktoré by malo kryť niekoľko oblastí. Vďaka tomu vám poskytne pocit bezpečia, kamkoľvek pôjdete. Premýšľate, aké je najvýhodnejšie poistenie na dovolenku? Máme pre vás prehľadné porovnanie.

Čítať celé...