Kedy vypovedať alebo zrušiť havarijnú poistku?

24. február

Neustále zmeny na trhu v oblasti havarijného poistenia spôsobujú, že mnohí vodiči prehodnocujú svoje predchádzajúce rozhodnutia. Porovnávajú jednotlivé ponuky slovenských poisťovní a zisťujú, kde by mohli za rovnaké, prípadne ešte lepšie služby platiť menej. Vypovedanie starej havarijnej poistky síce nie je náročné, no je dôležité držať sa niekoľkých krokov, aby ste si celý proces zbytočne neskomplikovali.

Čítať celé...


Kúpa ojazdeného auta: Ako postupovať?

17. február

Limitované finančné prostriedky nás často nútia kúpiť si namiesto nového auta staršie. Nákup ojazdeného vozidla môže byť, samozrejme, dobrou voľbou. Viete však, akým záležitostiam by ste mali venovať mimoriadnu pozornosť? To vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch. A pridáme aj postup pri prepise auta na dopravnom inšpektoráte.

Čítať celé...


Tipy na jarnú dovolenku s deťmi

9. február

Jarné prázdniny sú ako stvorené na spoznávanie krásnych kútov Slovenska. Premýšľate, kam by ste vyrazili tento rok alebo len hľadáte inšpiráciu na predĺžený víkend? Pripravili sme pre vás niekoľko praktických tipov, ktoré sa vám určite zídu.

Čítať celé...


Chystáte sa na Erasmus? Nezabudnite na cestovné poistenie

5. február

Program Erasmus rozhodne patrí k najlepším životným skúsenostiam každého študenta. Je nielen bránou do zahraničia, ale aj k inému typu vzdelania. Ak aj vy patríte k študentom, ktorí zvažujú študijný pobyt cez Erasmus, určite si túto príležitosť nenechajte ujsť. A na cestu si pribaľte kvalitné cestovné poistenie.

Čítať celé...


Novinky v PZP a havarijnom poistení v roku 2023

31. január

PZP a havarijné poistenie si prešli niekoľkými zmenami, ktoré ovplyvnia všetkých motoristov. Na čo si v roku 2023 dávať pozor? Pripravili sme pre vás prehľad noviniek PZP, ktoré sa nedávno dostali do platnosti, alebo sa tak má stať v nasledujúcich mesiacoch.

Čítať celé...


Povinná výbava auta v roku 2023: Máte všetko?

27. január

Pri otázke povinnej výbavy mnohí vodiči len pokrčia ramenami a spoliehajú sa na to, že lekárnička je všetko, čo im v aute bude stačiť. Povinnú výbavu však určuje zákon a je podstatne bohatšia. Požiadavky na ňu sa dokonca odlišujú aj v jednotlivých štátoch. Preto si preverte, či vám pri cestách po Slovensku i do zahraničia v aute naozaj nič nechýba.

Čítať celé...


Ako vám na dovolenke pomôže cestovné poistenie?

21. január

Chystáte sa vycestovať? Ak áno, určite sa nezabudnite poistiť. Nezáleží na tom, aký je účel vašej cesty, vždy na vás číha nejaké riziko. Spoliehať sa na to, že vaša dovolenka alebo služobná cesta je len krátka, by bolo veľmi nezodpovedné. Ak ste sa nikdy predtým o túto problematiku nezaujímali, môže vás prekvapiť bohatá ponuka a konkurencia na poisťovníckom trhu. Nestraťte hlavu a vyťažte z tejto situácie maximum. Využite porovnanie cestovného poistenia, vďaka ktorému si nájdete ponuku ako šitú na mieru.

Čítať celé...


Môže pri poruche auta pomôcť havarijné poistenie? 

15. január

Keď vaše auto vypovedalo poslušnosť, nie je to vaša vina ani nikoho iného. Porucha auta totiž nie je poistná udalosť z pohľadu povinného zmluvného poistenia ani z pohľadu havarijného poistenia. No v mnohých prípadoch môže byť havarijná poistka možnosťou, ako sa z nelichotivej situácie dostať rýchlo a lacno.

Čítať celé...


Najobľúbenejšie pripoistenia k PZP

12. január

K povinnému zmluvnému poisteniu poskytujú poisťovne rôzne pripoistenia. Ich kombináciou si pre svoje vozidlo zabezpečíte krytie voči rizikám, ktoré je porovnateľné s havarijným poistením. Dnes vám predstavíme niekoľko najobľúbenejších pripoistení k PZP.

Čítať celé...


Alkohol na svahu vás môže vyjsť draho. Zasiahne vašu peňaženku i zdravie

7. január

Patríte k lyžiarom, ktorí si lyžovačku nevedia predstaviť bez vareného vína alebo pohárika na posilnenie? Nerobíte dobre. Alkohol pôsobí na horách ešte silnejšie, ovplyvňuje vaše reakcie a často môže byť príčinou vážnej nehody. Zároveň patrí aj k najčastejším výlukám z poistenia.

Čítať celé...


Novinky v evidencii vozidiel: Nový formát značiek a EČV viazané na vozidlo

2. január

1. januára 2023 vstúpila do platnosti novela zákona o cestnej premávke. Tá okrem iného priniesla zmeny v oblasti evidenčných čísel vozidiel, konkrétne celoslovenské evidenčné čísla bez označenia okresu a tiež prenositeľnosť značky.

Čítať celé...


EČV na Slovensku v roku 2023: Čakajú nás zmeny

28. december

Od januára 2023 vstúpia do platnosti nové pravidlá pre evidenčné čísla vozidiel na Slovensku. Na nových značkách nebude uvedená skratka okresu a zavedie sa aj prenositeľnosť značky.

Čítať celé...


Oplatí sa havarijné poistenie na staršom vozidle?

23. december

Havarijné poistenie je jedno z najdrahších typov poistení. Samozrejme, cena je priamo úmerná krytiu. Autá majú dnes hodnotu nehnuteľností a počet nehôd na cestách pribúda. Tomu zodpovedajú aj ceny havarijných poistení. Pre mnohých vodičov však havarijné poistenie predstavuje niečo, čo platiť nechcú a dôverujú vo vlastné schopnosti. Čo je teda správne?

Čítať celé...


Lyžiarska sezóna je v plnom prúde. Aké poistenie na lyžovačku budete potrebovať?

19. december

Lyžovačka dnes už rozhodne nie je lacnou záležitosťou. Keď spočítate náklady na skipasy, ubytovanie a ďalšie súvisiace náklady, dostanete sa na nemalú sumu. Ak sa chcete vyhnúť tomu, aby sa vaša lyžovačka predražila ešte viac v dôsledku úrazu, nezabudnite na uzavretie kvalitného poistenia.

Čítať celé...


Za čo môžete dostať v zime pokutu?

14. december

Pokutu za technický stav auta môžete dostať aj v lete, ale v zime je viac možností, kedy ste náchylní prísť do kontaktu s mužom zákona, ktorému sa nebude pozdávať vaše auto. Dnes si povieme viac o hlavných nástrahách.

Čítať celé...


Zimná turistika: Toto sú najkrajšie zimné trasy na Slovensku

8. december

Zimná turistika má nepochybne svoje osobité čaro. Chceli by ste si ju užiť, ale váhate, kam sa vybrať? Pripravili sme pre vás niekoľko tipov na tie najkrajšie zimné túry. Nemusíte pritom ani chodiť ďaleko. Zostaneme doma, na Slovensku.

Čítať celé...


Poistenia, ktoré sa vám pri lyžovačke určite zídu

30. november

Už čoskoro na našich svahoch začne poriadna lyžovačka. Pripraviť sa na ňu však neznamená len vybrať lyže z pivnice, ale aj sa zodpovedne chrániť. Preto vám prinášame sumár základných poistení, ktoré by ste mali mať uzavreté skôr, ako nastúpite na vlek. Takže, aké poistenie na lyžovačku budete potrebovať?

Čítať celé...


Škoda na vozidle spôsobená neznámym vinníkom: Ako ju riešiť?

28. november

Ak ste sa stali účastníkom dopravnej nehody alebo škodovej udalosti, ktorú ste nezavinili, zo zákona máte nárok na náhradu škody z PZP vinníka. Čo však v prípade, že vinník z miesta utiekol alebo je neznámy? Na parkovisku si nájdete oškreté alebo narazené auto alebo ho poškodia vandali či petardy. Pozrime sa spolu na niekoľko typov takýchto udalostí a ich riešenie.

Čítať celé...


Ako zistiť cenu PZP podľa kW?

22. november

Cena povinného zmluvného poistenia nie je jednotná. Mení sa v závislosti od rôznych faktorov, vrátane výkonu vášho vozidla. Chcete si pred vybavením PZP zistiť orientačnú sumu, ktorú zaň budete platiť? Využite naše praktické tipy.

Čítať celé...


Čo všetko vplýva na výšku PZP?

18. november

Cena povinného zmluvného poistenia nie je pre každého rovnaká. Dvaja vodiči s rovnakým autom v rovnakej poisťovni nemusia platiť rovnakú sumu. PZP sa totiž pre každého vodiča určuje individuálne. Aké parametre teda zohľadňujú poisťovne pri určovaní výšky poistného?

Čítať celé...