Neplatná STK? Pokuta môže ísť do státisícov eur

12. október

Kúpiť auto nie je len tak. S jeho prevádzkou súvisí rad povinností, ktorých cieľom je zaistiť bezpečie na cestách. Z tohto dôvodu musí mať každé vozidlo okrem povinného zmluvného poistenia aj platnú technickú kontrolu STK. Tá je dôkazom, že technický stav vozidla je v poriadku.

Čítať celé...


Na čo nezabudnúť, keď si kúpite ojazdené auto

14. september

Kúpili ste si ojazdené auto? Aby ste ako nový majiteľ nemuseli platiť pokutu, odškodnenie alebo dokonca vrátiť auto, pripravili sme pre vás súhrn najčastejších chýb, ktoré ľudia robia pri kúpe ojazdeného auta.

Čítať celé...


Dôsledky zjednania povinného zmluvného poistenia na inú osobu

14. september

Už dávno neplatí, že cenu povinného zmluvného poistenia určujú na základe objemu alebo výkonu motoru poisťovaného vozidla. Zásadnú rolu pri výpočte poistného stále častejšie hrá vek vodiča. Čím mladší ste, tým viac ste pre poisťovne rizikovejší a tým viac zaplatíte za poistenie.

Čítať celé...


Poistenie auta v zahraničí: Kde všade vám platí poistenie auta?

3. september

V časoch obmedzenia leteckej dopravy je auto ideálny prostriedok, ktorý sa aktuálne hodí na dovolenky aj predĺžené víkendy za hranicami. Na rozdiel od vodičského preukazu si však treba overiť, kde vám platí aj poistenie vozidla. Nie vždy a všade môže byť vaše auto kryté, ak opustíte Slovensko.

Čítať celé...


Čo si zo sebou nesmiete zobrať do lietadla?

20. júl

Cestovanie lietadlom má niekoľko obmedzení, ktoré ak nepoznáte, môžete si poriadne skomplikovať cestu. S niektorými vecami vás jednoducho na palubu nepustia. No a vy si môžete vybrať. Buď sa ich vzdáte, alebo nepoletíte. Ak chcete mať istotu, že pred nástupom do lietadla o nič neprídete, pokračujte v čítaní. Oboznámime vás s pravidla, či si vziať môžete a čo je nutné nechať doma, prípadne vo veľkej batožine.

Čítať celé...


Ako postupovať, ak vám letecká spoločnosť poškodí batožinu?

13. júl

Každý, kto niekedy cestoval, vie, ako sa letecké spoločnosti stavajú k batožine. Nie je to pekný pohľad a lichotivý nebýva často ani výsledok. To, že ste živí a zdraví docestovali do cieľa ešte neznamená, že rovnaké šťastia mala aj vaša batožina. Čo robiť, ak počas transportu prišlo k poškodeniu, alebo strate?

Čítať celé...


Ako nájsť lacné letenky?

23. jún

Situácia v leteckom biznise rozhodne nie je ružová. Len pomaly sa nad našimi hlavami opäť objavujú šrámy po lietadlách. No a letecké spoločnosti potrebujú opäť naštartovať cestovný ruch. A hoci je aktuálne o niečo zložitejšie zaletieť si na druhý koniec sveta za pár eur, tak cenová vojna a atraktívne ponuky stále nevymizli. A môžete ich využiť.

Čítať celé...


Ako si poistiť auto na dovolenku?

16. jún

Cesta autom na dovolenku je stále veľmi obľúbená. Mnohí cestovatelia dokonca inak ako autom ani nevyrazia. Tohoročné leto však na cesty vyženie aj dovolenkárov, ktorí doteraz využívali iné spôsoby prepravy. Auto je však vhodné si do zahraničia určite poistiť.

Čítať celé...


Prečo sa vydať do Patagónie

3. jún

Patagónia je miesto dobrodružstiev. Vzdialené síce tisíce kilometrov od Slovenska, ale ak už raz letíte smer Južná Amerika, tak by bola škoda minúť práve Patagóniu. Kraj, na ktorého okraje už dýcha Južný pól a združuje kolekciu dobrodružstiev, ktoré inde nemôžete zažiť.

Čítať celé...


Letná brigáda v zahraničí: Čo treba vybaviť?

18. máj

Pomaly sa blíži leto a čas si privyrobiť nejaké to euro navyše. Letné brigády sú veľmi obľúbený spôsob ako to zrealizovať. Kombinujú totiž v sebe štúdium v praxi, zdokonalenie v cudzom jazyku a samozrejme aj príslušný zárobok. Ak ste sa rozhodli stráviť leto prácou, v tomto roku to bude rozhodne jednoduchšie v krajinách Európskej únie. Aj tu však potrebujete dodržať niektoré pravidlá, bez ktorých vás pracovať nepustia.

Čítať celé...


Tipy, ako si zľavniť PZP

18. máj

Povinné zmluvné poistenie je povinné. S tým nič neurobíte, ak chcete jazdiť, musíte ho uzatvoriť. No a za povinnosti chceme platiť samozrejme čo najmenej. Preto je dobré poznať pár možností, ako môžete mať PZP lacnejšie ako doteraz. Pritom neohrozíte kvalitu poistenia. Pretože stačí pár drobností a za rovnaké poistenie môžete zaplatiť menej.

Čítať celé...


Ako postupovať pri zmene mena na letenke?

4. máj

Ak potrebujete zmeniť meno alebo údaje na letenke, nie je to problém vôbec jednoduchý. Niektoré spoločnosti zmenu neumožnia vôbec, pri iných to bude stáť čas a aj financie. Zmeny údajov totiž môžu byť omnoho komplikovanejšie, ako samotná kúpa letenky. Navyše mnoho spoločností má rôzne postupy, ale hlavne aj cenníky

Čítať celé...


Havarijné poistenie: 7 prípadov, kedy sa vám bude hodiť

27. apríl

Havarijné poistenie nie je zo zákona povinné. Chráni pred škodami ako sú dopravná nehoda, odcudzenie vozidla, vandalizmus a v prípade živelných pohrôm. Výhodou havarijného poistenia je, že poisťovňa zaplatí škodu, ktorú spôsobíte vlastnou vinou. Napríklad pri dopravnej nehode je z havarijného poistenia zaplatená škoda na vlastnom automobile.

Čítať celé...


Ako správne vybrať PZP?

13. apríl

Poviete si, že Povinné zmluvné poistenie vyberiete len to najlacnejšie. Veď sa vás vlastne netýka. Je to však omyl. Nielen preto, že kryje škody spôsobené iným. To je pravda a prakticky všetky PZP dnes majú dostatočné krytie, aby poskytli ochranu za vaše prečiny. No pri PZP je vhodné zvážiť aj niekoľko ďalších dôležitých aspektov. Tie vám môžu veľmi pomôcť k tomu, aby ste nemali pocit, že PZP platíte zbytočne, aj keď ste nespôsobili nehodu.

Čítať celé...


Výlet do Černobyľu. Je to bezpečné?

6. apríl

Je tomu už viac ako tridsať rokov, čo sa odohrala jedna z najväčších jadrových katastrof v dejinách. A to rovno u susedov, priamo na Ukrajine. Černobyľská elektráreň aj dnes láka špecifickú skupinu turistov. Je však toto miesto bezpečným prístavom?

Čítať celé...


Ako správne vybrať havarijné poistenie?

16. marec

Vybrať si havarijné poistenie správne, cenovo výhode a na všetko čo potrebujete, je trochu alchýmia. Kedysi správne nastavenie havarijného poistenia patrilo do rúk odborných finančných agentov. Dnes je možné si ho ľahko nastaviť aj objednať cez internet. Ale len v prípade, ak viete, čo hľadať a ako postupovať.

Čítať celé...


Tipy na jarnú dovolenku s deťmi

9. marec

Nie vždy je možné vyraziť s deťmi na letnú dovolenku k moru. Avšak platí, že krásna dovolenka sa dá prežiť aj na Slovensku. Častokrát totiž mnoho rodín letí na druhý koniec sveta a pritom nepoznajú krásy, ktoré máme doma a zahraniční turisti nám ich závidia. Kam zamieriť, aby si deti užili skutočné pravú, krásnu a zábavnú dovolenku na Slovenku?

Čítať celé...


Kryje cestové poistenie aj liečbu na koronavírus?

29. február

Vycestovať do krajín , kde je vysoký výskyt koronavírusu je riziko, ktorého sa boja aj poisťovne. Zatiaľ jedinou poisťovňou, ktorá bude hradiť náklady na liečenie spôsobené koronavírusom aj v prípade, že ich klienti vycestujú do oblasti, kde sa už choroba bola potvrdená, je poisťovňa AXA Assistance.

Čítať celé...


Na čo nezabudnúť pri predaji auta?

17. február

Predaj auta je právny úkon, pri ktorom je nutné splniť niekoľko náležitostí. Nielen preto, aby prebehol v poriadku. Správny postup predaja je nutný aj na to, aby novému majiteľovi zapísali auto na polícii a vy ste si napríklad mohli nárokovať vrátenie nevyčerpanej časti poistného z povinného zmluvného poistenia.

Čítať celé...


Ako kúpiť ojazdené auto?

10. február

Nový automobil v prvom roku stráca až tretinu svojej hodnoty. Preto je z finančného hľadiska výhodnejšie kúpiť si ojazdené auto, ktoré v nasledujúcich rokoch stráca menej hodnoty a pritom môže byť veľmi kvalitné. Je však dôležité vybrať si správne. Pri novom aute vám stačí zohľadniť farbu, typ, výkon a značku. Ak kupujete auto z druhej ruky, je nutné myslieť aj na veci, ktoré pri funglovke nemusíte riešiť. No za ušetrené financie to často stojí.

Čítať celé...